Related Posts with Thumbnails

Tek kurşun

3 Kasım 2010 Çarşamba

Elinizde düşmanı yenmek için sınırlı sayıda mühimmat varsa kazanma şansınız da az çok bellidir. Barcelona modern silahlarla donatılmış harika bir ordu ancak böyle bir ordu yenilmeyecek, bileği bükülmeyecek de değil. Kopenhag'ın elindeki tek silah sert ve agresif oynayarak, baskın basanındır deyip tek kurşununu kullanmaktı. Bu durumu istatistiklere de saha içine de çok iyi yansıttılar. Messi'nin attığı golden sadece 1 dakika sonra golü bulmaları da iştahlarını artırdı. Barcelona maç içerisinde pas bağlantılarını artırdığı zaman baskıları kırabiliyor ancak bu maç da gördük ki bu tip oynayan takımlara karşı zorlanıyorlar. Rubin Kazan deplasmanı da çok farklı değildi. Teknik oyuncular görece kırılgan olurlar ama kontrolü ele aldıklarında da kırıcı olurlar. Sert ve agresif istekli futbol bunu bir kez daha engelledi ve Barça 2 puan bıraktı Danimarka'da. Zaten maç sonu çıkan arbedenin nedeni de tek kurşunla vurulmaktı. Zayıf bir grupta olması hasebiyle Barça hala lider ancak 7 Aralık'ta Panathinaikos deplasmanında dejavu yaşama durumları yok değil...

2 yorum:

yedincisamuray dedi ki...

Barça'nın direkten dönen toplarını bile saymıyorum. Kaçırdıkları pozisyon sayısı çok fazlaydı. Bu ve benzeri skorları sadece rakibin şansına da bağlıyorum.

Barça karşısında bir veya iki gol fırsatınız olur.Eğer golü bulur ve biraz da şanslıysanız sahadan puanla ayrılabilirsiniz.

Bu maçta da rakip harbiden şanslıydı.

Futbol Reisi dedi ki...

Yalnız maçın özellikle son yarım saati durumun pek de şansla ilgisi olmadığını gösteriyor.

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP