Related Posts with Thumbnails

Gareth Bale röportajı

11 Kasım 2010 Perşembe

Dünya futbolu onu özellikle Maicon ile kapışmasından ötürü tanıdı ama Bale özellikle son iki yıldır premier ligde rakiplerin sağ yanını felç ediyordu. Redknapp'ın Ekotto'yu sol beke çekmesiyle yeni bir Giggs gelir mi sorusu cevap buldu adeta. Bale sadece Galler'li ve sol açık oynadığı için değil attığı goller ve oyun stili ile Giggs'in gençliğini de anımsatıyor. Bir anda dünyada haftanın futbolcusu olan Bale ile yapılan hoş bir röportajın sade hali.

Şampiyonlar liginde Messi'yi marke edecek olmak nasıl bir duygu?
Çok heyecanlı olacaktır. Ona karşı oynamak isterim, her zaman en iyilere karşı oynamak isterim çünkü onlardan çok şey öğreniyorum. Messi dünyanın en iyi oyuncusu ve onunla kapışmak isterim.

Sol bek mi sol açık mı oynamayı tercih edersin?
Asıl mevkim sol bek ama doğrusunu söylemek gerekirse ileri çıkmak en sevdiğim şey ve hücum etmek en güçlü silahım. Geçen yıl ligde gösterdiğim performans özgüvenimi arttırdı. 

Tottenham taraftarı senin gibi iyi oyuncuların yüksek bedelle satıldığını çok gördü, bu süreç devam eder mi?
Sanmıyorum. Berbatov'un satılmasını da istemedik ama teklif çok büyüktü. Büyük takım olmak istiyorsak oyuncu satmaktan vazgeçmeliyiz. Olması gereken şey bu.

Çok hızlı bir oyuncusun yarışma şansınız olsaydı kim kazanırdı ? sen mi, Lennon mu ?
Sanırım Lennon çünkü o fişek gibi. 

Kondisyonunu nasıl buluyorsun, fizik gücünü artırmayı düşünüyor musun?
Artık fiziksel antrenmanlara ağırlık vermiyorum. 1500 metreyi rahatça koşan okul çocuğu gibi hissediyorum kendimi. İpin ucunu kaçırmamalıyım.

Soyunma odası müzikleri ile kim ilgilenir ?
David Bentley kontrolü almayı sever. Maçlardan önce R&B resitali sunar. Hocamızın hoşnut olduğunu sanmıyorum.

Harry Redknapp ile aranız nasıl? otoriteyi nasıl kuruyor?
Onun bize verdiği en önemli şey özgüven. Bir baba olmayı da iyi bir patron olmayı da iyi beceriyor. Ne zaman birimiz kenara gelecek olsak yada maç içinde saha kenarına yakın olsak o hep rakibin bir zayıflığından bahseder bize. Bir çok özelliği ile diğer menajerlerden ayrılıyor.

Dürüst olman gerekirse Tottenham şampiyonluk mücadelesine hazır mı?
Tamamen hazır. Genç ve kaliteli kadromuz var geçen yıl yaptıklarımızdan daha iyisini yapabiliriz. Takımımız kaliteli ve çok iyi bir menajerimiz var.



0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP