Related Posts with Thumbnails

Fanatik gazetesine cevap : 98>100

22 Kasım 2010 Pazartesi

Futbol zor bir oyun mu? İstediğin pası nasıl istediğin yere atıyorsun? Mimarlık mı okudun?" sorusuna Alex, "Futbol zor bir oyun ama, hem zor hem de basit bir oyun. Futbolun zor olan kısmı ise onu basit oynayabilmek. Basit oynarsınız kendi adınıza kolaylaştırırsınız. Sırrı basit oynamak" diye cevap vermişti özel bir röportajda. Semih Şentürk'ün Alex için 'Onun tek farkı hepimizden 2 saniye önce düşünmesi 1 saniye önce hareket etmesi' dediğini de cebimizde tutalım ve 2004 yılına dönelim. Alex Kadıköy'e ilk çıktığında topla ilk buluşmasında Tuncay Şanlı'ya 30-35 metreden derinlemesine bir pas veriyor Tuncay her zamanki savurganlığı ile o pozisyonu harcıyordu. İşte o ilk an Alex'in farklı bir oyuncu olduğunun sinyallerini veriyordu tabi görmesini bilene. Türkiye'de kırılmadık istatistik bırakmadı bugüne kadar. Alex ile birlikte gelişen istatistiklerinin sonucu olarak 'meyve veren ağaç taşlanır' işlemeye başladı. Alex De Souza 2004 yılından bu yana istikrarlı olarak eleştiriliyor. Koşmuyor, küçük maçların adamı, Avrupada yok, zıplamıyor, uçmuyor, diziyle bine kadar saydırmıyor.. gibi abukluğa ulaşanları bile olmuştur belki de. 

Alex De Souza 2010-2011 sezonunun başından beri kötü günler geçiriyor. Büyük kulüplerde mümkün olduğu kadar takımda tutulan bu bayrak adamlar bizde tam tersi mümkün olduğu kadar çabuk küstürülüp gönderilir. Zor ve kötü geçen sezonun belki de tek güzel tarafı Alex'in Türkiye liglerinde 100 gol barajını aşmasıdır.  100 gol barajını aşan bir futbolcu eleştirilir mi ? Bunu da Alex yapınca öğrendik. Fanatik gazetesi günlerdir ısrarlı bir yayın politikası ile'Vallahi 100 değil 98 gol attı Alex, Allahını seven 2 golü silsin' baskısı yapıyor kamuoyuna. Bunun neresi gazetecilik? Federasyonu göreve çağırmalar, özel yayınlar röportajlar. Sanırsınız ki Alex'in ligdeki son maçıydı koca sezonda 2 gol daha atamayacak. ''Federasyon göreve ! Allah Allah neden silmiyorlar'' baskısı sonuç verebilir. Alex De Souza'nın attığı sayısız golleri, istatistikleri başarıları yerine, bardağın boş tarafına bakmak mı gazetecilik!  2004/2005 sezonunda Nobre'nin saçına değmiş, TFF Alex'e yazmış, 2005/2006 sezonunda ise kendi kalesine yazılması gerektiği iddia edilen golü TFF Alex'e yazmış. Yahu sormazlar mı kardeşim 4-5 yıldır ne yapıyorsun sen !  

Başta Alex De Souza'nın isabetli pas sorusunda verdiği cevapta Futbolun zor olan kısmı onu basit oynamak cevabına değinmiştim, gazetecilik de zor bir iş olabilir ama Fanatik gazetesinin bu işi basit yaptğı değil basite aldığı da aşikar.  Fanatik gazetesine cevap: 98>100 olacaktır. Alex De Souza bu ülke tarihinin en iyi 5 yabancısından biridir. Kişilik olarak bizim tabirimizle 'efendi' olmasa fanatik gazetesine: ''Siz kimin fanatiğisiniz? 4-5 senedir neden sorgulamadınız bu iddiaları? Amacınız üzüm yemek mi bağcıyı dövmek mi? de diyecekti belki ama en iyi olmasının bir yanı da bunları söylememiş, konuşmasını sahada yapmış olması zaten. 

0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP