Related Posts with Thumbnails

Galatasaray'ın savaşı ve barışı

18 Ekim 2010 Pazartesi

Karabükspor maçı Galatasaray'da sene başından beri kaynayan kazanı alevlendirdi. Sene başından bu yana Rijkaard, yönetim,futbolcular, taraftarlar arasında yaşananlar neticesinde Rijkaard kadro tercihlerini bazen yönetime bazen de taraftarlara mesaj yollar gibi yapmaya başladı. Karabük maçında (Fenerbahçe'de Daum'un zaman zaman yaptığı) Cana mı ? alın size Cana der gibi bir duruş sergiledi Rijkaard. Zaten oyundan çıkararak da bu mesajın iletim raporunu aldı.
Resim 1
Karabükspor maçının henüz 1.dakikası tarihinde Galatasaray galibiyeti olmayan Yücel İldiz'in takımı sahaya gayet düzgün bir şekilde dağılmış. Ayhan taçtan aldığı topu Lorik Cana'ya oynuyor. Cana ise talihsiz bir pas hatası yapıyor. Hücumda çoğalamamış Galatasaray savunmadaki adam kalabalığına rağmen Karabükspor kontrasını engelleyemiyor. Top en son gelmesi gereken adam olan ve Resim 1'de sağ en altta işaretlenen Emenike'ye geliyor ve -biraz da tartışmalı bir karar ile- netice penaltı oluyor. Bıçak darbesini alan vucüdun bir süre tepki vermediğini ama zamanla kan kaybı arttıkça vucüdu etkilediğini hatta büsbütün yok ettiğine şahit olmuştum. Resim 1 Galatasaray'ın savaşcısı olması amacıyla alınan Lorik Cana'nın Galatasaray'ın ve Rijaard'ın aldığı bıçak darbesi gibi adeta.
Resim 2
Resim 2'de Karabükspor'un Hakan Özmert'in ayağından kazandığı yada Barış'ın elinden yediği gol öncesini görüyoruz. Cernat topun gerisinde İnsua'nın yaptığı faulu değerlendiriyor. Galatasaray kalesinde ön direk tedbirini alan oyuncu Barış Özbek saniyeler sonra pozisyonunu kaybediyor ve gol tam da kaybettiği o noktadan geliyor.
Resim 3
Sadece pozisyonunu koruyarak uzaklaştırıcağı pozisyonda Barış kendisini öne atınca Ufuk'un da açısını bozuyor. Son bombayı ise kaleye giden topa elini uzatarak yapıyor. Top eline çarptı yada çarpmadı ama sonuçta hakemin kırmızı kartla cezalandırdığı sayısız örneği var bu tip pozisyonların bu ligde. Barış'ın saniyeler içerisinde kendisiyle yaptığı bu savaş Galatasaray'ın sorunu denen şeylerin sadece kadro dizilimi olmadığını da gösteriyor. Takımının tek golünü atan Barış ise maç sonunda mücadele eden savaşçı adam olarak gidiyor soyunma odasına.

2 yorum:

1dekorasyon dedi ki...

paylaşım için teşekkürler.

Futbol Reisi dedi ki...

@1dekorasyon

Saygılar,

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP