Related Posts with Thumbnails

Robinho Milan'da

1 Eylül 2010 Çarşamba

Robinho, Manchester City için atsan atılmaz, satsan satılmaz bir hal aldı geçen yıl. Bugün bile Mancini Onu satmak yerine yine Santos'a kiralamayı düşünüyordu. Ancak zaten harcamaları abartan City, en son Ocak ayında ilk 11'de başlayan Robinho külfetinden kurtulmayı seçti. Robinho için 4 yıllığına 14,9 milyon euro ödeyecek Milan. 3,3 milyon euro'da bonus var yani transfer 18,2 milyon euro. Robinho muhtemelen İngiltere futbolunun en yanlış transferlerinden birisi olarak kayıtlara geçecek. Robinho City'de haftalık 160.000 pound kazanıyordu. 6 aylık Santos macerasını kenara koyarsak transferinden bu yana maliyet ( bonservis dahil ) 45 milyon euro. City'de 53 maça çıkan 16 gol atan Robinho'nun bu performansının maliyeti 568.000 pound. Attığı her bir gol 1,8 milyon euro ediyor neredeyse. Bu hesapları düşününce City yönetiminin rahat uyuyacağını düşünebiliriz. Robinho'yu resmi olarak Fenerbahçe, Beşiktaş, Barcelona ve Milan istedi. Milan transferi sonrası Robinho ''Milan kazandı'' dedi. Bu hesaplara bakılırsa gerçekten de Milan'ın kazandığını anlayabilirsiniz. 

İtalya'da transferde hareketli bir gün yaşandı. Kaladze Genoa'ya gitti. Juventus, Arsenal'li Traore'yi transfer etti. Zebina Brescia'da. Jimenez Cesena'da. Huntelaar 14 milyon euro'ya Schalke'de. Roma Borriello ile anlaştı. Bir transfer notu da premier ligden. Gudjohnsen, Tuncay'ın takımı Stoke City ile anlaştı.


1 yorum:

Umut Budak dedi ki...

Bence Fenerbahçe ve Beşiktaş kazandı.Şu dönen paralara ve Robinho'nun form durumuna istatistiklerine bakınca hele hele bizim ligimizin stiline de bir göz gezdirince bravo milan demek içimden gelmiyor değil...

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP