Related Posts with Thumbnails

Ali Turan & Bekir İrtegün

29 Ağustos 2010 Pazar


Her iki futbolcu da 26 yaşında. Her ikisi de defans oyuncusu. Ali Turan, Galatasaray'a gelmeden önce tüm kariyerini Kayseri'de, Bekir ise Gaziantep'te geçirdi. Bekir 2009'da Fenerbahçe'ye, Ali ise 2010'da Galatasaray'a transfer oldu. Her iki oyuncu da milli formayı 21 yaş altı takımında giydi. Bu iki oyuncu da bugün yeni takımlarında topun ağzındaki isimler. Ne yöneticileri ne de taraftarları bu iki oyuncuya güvenmiyor. İki ezeli rakibin oyuncularının tek benzer yanları bunlar da değil. Her iki oyuncunun transfer olma hikayeleri de birbirine benziyor. Bekir'i 2008 sezonu devre arasında transfer etmek istemişti Fenerbahçe. Sezon sonu sözleşmesi bitecek bir oyuncu için makul teklif yaptılar ama Gaziantepspor teklifi reddetti. Bekir İrtegün, ümit vaadeden bir stoperdi. Performansı dikkat çekiyordu ve yeni bir stoper kazandı Türk futbolu deniliyordu.Fakat Gaziantep'te son sezonunu sağ bekte geçirdi. Bu Gaziantepspor'un Ona verdiği bir çeşit cezaydı. Sezon sonu Bekir, bedelsiz olarak Fenerbahçe'ye transfer oldu. Geçen sezon Galatasaray da aynı sözleşme şartlarına sahip Ali Turan'a talip oldu. Kayserispor karşı çıktı ve reddetti bu teklifi. Oysa Gaziantep gibi onların da kozu kuvvetli değildi. Aydın Toscalı ile iyi bir ikili oluşturan ve stoper mevkisinde parlayan Ali Turan da Kayserispor'da son sezonunu kah sağ bekte kah yedek kulübesinde geçirdi. Bu da Ali Turan'ın cezasıydı. Sonra kulüpten kovuldu sözleşmesine 6 ay kala. 6 aydır Galatasaray'ı tribünden izledi ve bedelsiz olarak Galatasaray'a imza attı. Bugün her iki oyuncu da gerçek ve kendilerini kanıtladıkları stoper mevkisi yerine kendilerine ceza olarak verilen sağ bek mevkisinde oynatılıyor yeni takımlarında ve sağ bek performansları yerlerde. Şimdi resmin tamamına baktığımızda bu oyuncuların istenmeyen adam ilan edilmesinde esas sorumlu kim? Eski takımları mı? yeni takımları mı? eski teknik direktörleri mi ? yeni teknik direktörleri mi ? Yoksa oyuncuların kendileri mi?

1 yorum:

Hakan dedi ki...

Güzel bir yazı olmuş.
Şunu da gözardı etmemek lazımki bu adamlar yarım sezonda olsa takımlarında sağ bek oynama tecrübesi yaşamadan büyüklere öyle gelselerdi,ne Bekir'in Bilica'yı kesebileceği vardı nede Ali'nin Servet'i.Yani bu sefer hiç forma şansı bulamayacaklardı. Bu yüzden bence öncelikli suçlu kendileri!

Unutmayalım Gökhan Gönül FB'ye sağ açık diye geldi,Sabri de GS alt yapısından orta saha diye çıktı.Bu pozisyonlarda ilk 11 oynayamayacaklarını anlayınca çalışıp kendilerini geliştirdiler
ve Türkiye'nin şuan en iyi iki sağbeki bu adamlar!

http://hagininkosani.blogspot.com/

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP