Related Posts with Thumbnails

Miguel Veloso Genoa'da

31 Temmuz 2010 Cumartesi

Nasıl ki ülkemizde yerli sol ve sağ bek bulmak zor ise Avrupa'da ise defansif orta saha oyuncusu bulmak o denli zor. Hem defansif vazifelerini kusursuz yapacak hem de oyunu ileriye doğru taşıyacak oyuncular günümüzde revaçta. Sporting Lizbon'un 24 yaşındaki Portekizlisi Veloso, bu tip bir oyuncunun en gelişmiş hallerinden biridir. 2 yıl önce Chelsea'nin gündemine gelmişti devre arası. Defans ile Hücum arasında kuracağınız en güvenli en modern köprü. Veloso, top kapma, topu oyuna sokma, pozisyon bilgisi, dış şutları, etkili frikikleri, mükemmel sol ayağı, sıradışı golleri, oyunu okuması ile dopdolu bir oyuncu. Üstelik zor da kaldığınızda onu gözü kapalı sol bekte de oynatabilirsiniz. Sağ ayaklı defansif orta sahalar sağ bek oynar ya o misal. Zaman zaman Essien bile sağ bek oynadı Chelsea'de. Bu durum oyuncunun ne kadar efektif olduğunu gösteriyor. Veloso Toplamda 136 kez giydiği Lizbon formasıyla geçen yıl 41 maça çıktı ve 11 gol kaydetti. Bonservisi 8 milyon euro. Şüphesiz Gasperini Onu İtalya başta olmak üzere tüm Avrupa'ya çok daha iyi tanıtacaktır, ancak Aurelio'dan beri orta sahası virane olan Fenerbahçe, geçen yıldan bu yana Sarp, Ayhan, Barış , Elano gibi bir sürü deneme yapan Galatasaray, Elinde en iyisi Ernst ve Fink iken Fink'i göndermeyi düşünen Beşiktaş için 10 numara olacak bir transferdi Veloso. Kariyeri babası gibi Benfica'da başladı. Ancak Lizbon tercihi muhtemelen ailesinin tansiyonunu arttırmıştır. 2004'te Lizbon'da A takıma çıktı. 2005-2006 sezonunda Lizbon Onu Clube Desportivo Olivais e Moscavide takımına kiraladı o kiralamadan sonra Lizbon'un vazgeçilmezi oldu.

1 yorum:

Adsız dedi ki...

moutinho ve veloso nun transfer haberlerini okuyunca kan beynime cıktı resmen..

veloso gibi bir adam için 8 milyon euro cok normal bir transfer bedeli.. veloso suan galatasarayın aradıgı köprü görevini görebilecek en ideal oyunculardan biri..

simdi gidip grella polak gibi içi geçmiş 2 tane kalas oyuncu alıp beni ayar edecekler..

bu yıl yapılan transferlerin anlam kazanbilmesi için kaliteli bir orta saha olmazsa olmaz galtasaray için bakalım nolacak..

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP