Related Posts with Thumbnails

Yaş 35 yolun yarısı değilmiş

11 Haziran 2010 Cuma

Yolun yarısı demiş Cahit Sıtkı Tarancı 35 yaş için ancak bu yaşa gelip bu şiire itiraz eden bir terminatör var; Sol Campbell. 35 yaşındaki ingiliz oyuncu kariyeri boyunca 600'den fazla maça çıktı ve 73 kez milli formayı giydi. Kariyerinde 5 transfer yapan Campbell 2006 şampiyonlar ligi finalinde kariyerinin en güzel günlerini geçiriyordu. Finalde Barcelona karşısında takımını 1-0 öne geçirmiş ve Barcelona'nın saldırılarına direnmişti. Ronaldinho'yu mum gibi eritmesi hala dillerde. Ancak bu final Arsenal'de son sezonu oldu ve takımdan ayrıldı.

Arsenal'in tüm zamanlarda en iyi 50 oyuncusu arasında 15.sırada gösterilen Sol Campbell 4 yıl sonra tekrar yuvaya döndü ancak Wenger ilerleyen yaşı nedeniyle ona güvenemedi. Campbell şimdi bonservisi elinde bir oyuncu ve bu yaşına rağmen 3 talibi var. Celtic, Newcastle ve West Ham United Campbell için yarışıyor. Arsenal'e tekar dönüşünde premier lig için hatta şampiyonlar ligi için yeterli olduğunu gösterdi. Elinde bonservisi düşük maaş talebi ile Campbell kaçırılmaz bir fırsat ve müthiş bir tecrübe.

2006 yılında Campbell ile ilgilenen Fenerbahçe o tarihten sonra bu girişimi unuttu ancak bugün bile Fenerbahçe'nin defansı için doping etkisi yapar Campbell. Elbette sadece Fenerbahçe değil zirveye oynayan her Türk takımı için ve Türk futbolu için 35'lik Campbell en az 2 yıl üst düzey performans verir. Tabi biz ucuz ve brezilyalı olmadığı için düşünmüyoruz kendisini ülke olarak tıpkı 2006 yılında olduğu gibi.

0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP