Related Posts with Thumbnails

Stoch transferi

12 Haziran 2010 Cumartesi

Fenerbahçeliler ve tüm Türk futbol kamuoyu Stoch'u Fenerbahçe-Twente maçlarında tanımıştı. O gün bugün Twente maçlarında aranır oldu. Türk futbolseverler arasında bu üne çabucak kavuşmasının en önemli nedeni Stoch'un Kadıköy'de Fenerbahçe karşısında şov yapmasıdır. Fenerbahçe kariyerinde içerde dışarda bir çok kalburüstü futbolcuya karşı mücadele veren ve hep galip gelen Gökhan Gönül'ün Stoch karşısında çaresiz duruma düşmesi yerden kalkamaması Stoch ismini hafızalara kazıttı. Fenerbahçe'ye yararlı olur mu diye düşünmeye gerek yok Türkiye liginde her takıma lazım ve yararlı olacak bir oyuncudur.Kaleye dikine ve hızla giden ayağına bileğine hakim kaç adam var bu memlekette düşünmeye bile gerek yok. 5,5 milyon euro bu tip bir oyuncu için bulunmaz bir fırsattır ki bonservisin Chelsea'de olması ayrıca bir transfer başarısıdır.Chelsea niye sattı diye düşünmemek gerek elbette Malouda, Kalou gibi adamların önünde oynayacak kalitede bir adam değil, yani Chelsea için C.Ronaldo değil ama Fenerbahçe için C.Ronaldo etkisi yapabilir. Keita'nın son yılındaki zayıf karnesine rağmen Galatasaray'da üst düzey performans göstermesi örneği gibi. Galatasaray ile girilen rekabette ise durum biraz garip gözüküyor. Fenerbahçe geçen yılki Galatasaray oldu adeta. Stoch ile 2-3 haftadır Galatasaray ilgilenmekteydi Fenerbahçe hangi ara gitti hangi ara aldı ve hiç adeti olmamasına rağmen resmi sitesinden yayınladı bu transferi kimse tam olarak anlayamadı. Haldun Üstünel'in Baros, Kewell v.b transferleri gibi bir hikaye. 

Fenerbahçe açısından asıl soru Stoch başarı olur mu sorusu değil, bu transferi kim yaptı? sorusudur. Zira henüz teknik direktör belli değil, gidecek oyuncular, kalacak oyuncular hiç belli değil. Durum bu kadar karışıkken Fenerbahçe transfer politikasının tamamen dışına çıkıp Chelsea'nin scoutları tarafından beğenilip takıma kazandırılan deneyim kazanması için gönderildiği takımın tarihindeki ilk şampiyonluğunda en büyük pay sahibi olan bir oyuncuyu gündemine alsın.Hollanda ligi şampiyonunun en etkili 3-4 adamından birini transfer etmek! kesinlikle bunlar Fenerbahçe transfer gerçekleri ile örtüşmemektedir.

Eğer bu transferi Galatasaray'a darbe vurmak için yönetim daha doğrusu Aziz Yıldırım yaptıysa hiçbir Fenerbahçe'li sevinmesin takım kabuk değiştiriyor diye. Eğer Fenerbahçe Aykut Kocaman ile yola devam edecek ise ve bu transferi Aykut Kocaman istedi ve yaptırdıysa işte o zaman Fenerbahçeliler geleceğe umutla bakabilir, zira bu transferler vizyon işidir. O vizyona sahip teknik adam takıma böyle oyuncular getiriyorsa heyecanlanmamak elde değil. 

Tüm bunlara rağmen sağı-solu tabanca gibi olan bir takımda 30 cm'den topu kaleye sokmaya aciz bir golcü varsa kanatları Messi-C.Ronaldo ile doldursanız da merhem olmaz yaranıza. 

0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP