Related Posts with Thumbnails

Mourinho'nun ilk transferi ve yeni Real Madrid

11 Haziran 2010 Cuma

Futbol öyle güzel bir oyundur ki; sahada oynayan, tribünde izleyen, kenardan taktik veren, yöneten, destekleyen hatta bilgisayar üzerinden oynayanlar bile doyamaz futbola. Her zaman daha iyisi vardır ve sınır yoktur artık günümüz futbolunda. Biz futbolu sevdiğimiz kadar zeki insanları da severiz, tıpkı Jose Mourinho gibi. Porto mucizesi, Chelsea efsanesi ve son olarak Inter'i enkaz olarak alıp saraya çevirmesi.8 yıllık iç saha başarısı.. FM oynayıpta kendi takımıyla başarıdan başarıya koşan bir menajerin gönlünde her zaman dünyanın en büyük kulüplerinden birine gitmek vardır.Bu güzel simülasyon oyununu oynarken bile insanlar Real Madrid'in başına geçmek ister. Çünkü oyunun nirvanasıdır. Bugünkü Real Madrid o nirvananın neresinde? Evet başarılı bir sezon puan rekorları kırılan bir sezon ama malesef kaybedilen şampiyonluk. Yeni kurulan bu takım bu sene çok ışık verdi ve eksikleri üç aşağı beş yukarı belli. Şüphesiz Guti ve Raul gibi kulüp için simge oyuncularında dile getirdiği gibi takımın savaşan oyunculara ihtiyacı var.


Mourinho geldikten sonra verdiği ilk beyanatlarda bu durumu açıkça dile getirdi. Bana en pahalısından 5 oyuncu demedi. En pahalı oyuncu bile takım için oynamıyorsa birşey ifade etmez benim için dedi. Kurduğu takımlarda en önemli özelliği budur Jose'nin.. Porto'da deliler gibi pres yapan Deco, Chelsea'de sahada basmadık yer bırakmayan Drogba, Inter'de altın çocuk olan Milito ünlü oyuncu olmalarının yıldız olmalarının yanı sıra mücadeleleri ile akıllara gelirler. Çok geriye gitmeden sadece son şampiyonlar ligi finalini düşünelim. Inter takımı kaleci Cesar'dan, Lucio,ya Cambiasso, Milito kendi sahasında defans yapan Eto'o dahil yürekli bir mücadele içindeydi. İşte Mourinho'nun Real Madrid'i tam olarak böyle olacaktır. 0-2 'den maç çevirmekle kalmayacak sadece yeni Real Madrid. Mourinho sahada 90 dakika yüreğini ortaya koyan yıldızlar istiyor. Inter'de Santon, Balotelli gibi isimler Mourinho'nun kadroya gözdağıydı. İşte Mourinho'nun Real'de ilk işçisi Real'in kanayan yarası sol açık mevkisine geliyor. Angel Di Maria.2007 yılından bu yana Benfica'da oynayan 22 yaşındaki Arjantinli 25 milyon euro gibi bir rakam ile Mourinho'nun kanatları altına girmek üzere.


Eğer Jose Mourinho bir oyuncu alıyorsa ve böyle büyük bir kulüpte ilk hedefi böyle bir transfer oluyorsa sadece beklemek ve ortaya çıkacak etkiyi izlemek lazım.

0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP