Related Posts with Thumbnails

Dünya Kupası Stadyum Rehberi

10 Haziran 2010 Perşembe

2010 Dünya kupasına artık günler değil saatler kaldı. Kupaya sakatlıklar damga vurmaya başladı ve her ülkenin en popüler oyuncuları sakatlanmaya başladı bu bize sakat bir kupa mı izletir yoksa her dünya kupasında olduğu gibi yepyeni yıldızlar mı ortaya çıkarır bilinmez, ancak bilinen birşey var onlarda maçların oynanacağı harika stadyumlar. FIFA Afrika gibi güvenliğin zor sağlandığı bir yere organizasyon verdiği için eleştirilmekte ancak stadyumları görünce fikrinizi değiştireceğiniz aşikar.Şimdi 5 tanesi 2010 dünya kupası için yeni yapılan 9 stadyumu ve o stadyumlardaki önemli maçları görelim.Green Point Stadyumu 66.005 kişi kapasiteli. Uruguay - Fransa arasında oynanacak açılış maçına ev sahipliği yapacak. Çeyrek ve Yarı final maçlarıda bu stadyumda oynanacak.

Ellis Park Stadyumu 61.639 kapasiteli ve çeyrek final maçına ev sahipliği yapacak.

Soccer City Stadyumu en özel stadyum zira final burada oynanacak. 88.460 kapasiteli bu stadyum Allianz Arena görünümünde.Güney Afrika - Meksika açılış maçına da ev sahipliği yapıyor.


Free State Stadyumu 45.058 kapasitesi ile grup maçlarına ev sahipliği yapacak.


Nelson Mandela Bay Stadyumu 46.082 kapasiteli ve ismi ile manalı bu stadyum çeyrek final müsabakası ile 3.nün belirleneceği play-off maçlarına ev sahipliği yapacak.


Mbombela Stadyumu 43.589 kapasiteli ve grup maçlarına ev sahipliği yapacak.


Peter Mokaba Stadyumu 45.264 kapasiteye sahip ve grup maçlarına ev sahipliği yapanlardan.


Royal Bafokeng Stadyumu 44.530 kapasiteli grup maçları stadyumlarından.


Loftus Versfeld Stadyumu ise 49.365 kapasitesi ile yine grup maçlarına ev sahipliği yapacak.


0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP