Related Posts with Thumbnails

Almanya-İngiltere savaşı başladı

25 Haziran 2010 Cuma

Dünya Kupasında erken finaller her zaman heyecan verici olmuştur. 2010 Dünya kupasının kısır geçtiğini düşünenlerdenseniz, Almanya-İngiltere erken finali sizi kendinize geitirecektir. Bu iki takım II.Dünya savaşından bu yana düşman ve 19. Dünya Kupasında karşı karşıya. Bu eşleşme kupa tarihinde 5. kapışmaları ve iki takım 82 dünya kupasından sonra 2.kez ikinci turda karşı karşıya. 

Günümüzde savaşlar silahla değil demeçlerle yapılır ya Almanlar da başladılar yeni dünya savaşına ve ilk kurşunu da Franz Beckenbauer attı. Bizim ülkemizde her önüne gelene imparator derler ancak Almanya'da bu lakabı (Kaiser) almak zordur. Almanların imparatoru Beckenbauer; bu eşleşmeyi aptallık olarak görüyor.Lider olup İngiltere ile karşılaşmalarına dem vurup İngilizleri başarısızla suçluyor. ''İngilizler aptalca ikinci oldular, bu eşleşme en azından yarı finalde olmalıydı.Onlara saygı duyuyoruz ama kesinlikle korkmuyoruz. Onları güçlü kılan nedir önemli oyuncuları mı? Gerrard, Terry, Lampard kariyerinin sonuna gelmiş Dünya Kupası şampiyonluğu yaşamamış oyuncular.EURO 2008'e gelemeyince Capello'nun disiplinine sığındılar'' 

Eski futbolcuların konuşması adettir dünya kupasında ancak Beckenbauer'in sözleri İngilizler için vuvuzela etkisi yaptı. Anlaşılan Beckenbauer'in aklı  hala 1966 finalinde.

1 yorum:

erkan dedi ki...

ya ben bu turnuvalarda almanları tutanını hiç görmedim bide 'futbol 90 dakika olup sonucunda Almanların kazandığı bi oyundur' felfesi çoğu kez doğru olsada bu böyle..Zaten onlrı şimdiye kadar taşıyan bir Türk..forZa GeraRd!

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP