Related Posts with Thumbnails

Final...

22 Mayıs 2010 Cumartesi

Artık demir alma günü gelmişse zamandan, meçhule giden bir gemi kalkar bu limandan demiş Yahya Kemal Beyatlı... Şampiyonlar liginde de artık final günü geldi ve kupanın hangi meçhule gideceği bugün belirlenecek. Bugün aynı zamanda Mourinho'nun da gideceği gemiyi gösterecek bizlere. Final maçının oynanacağı çimlere sene başında basıp basmayacağını göreceğiz bir bakıma. 2010 finali, 2004 Porto-Monaco finalinden bu yana en sürpriz finallerden biri oldu.Sene başında ne kimse Moruinho'nun İnter'i 46 yıl sonra finale çıkaracağını, ne de Robben'in Bayern'i finale taşıyacağını kestirememişti. Bayern Münih-İnter finali bir çok açıdan basına malzeme olabilecek türden. İşin içinde Jose Mourinho varken bu çok da zor değil. Yarı finaldeki Barcelona zaferinden sonraki sevinci ona Real Madrid kapılarını açtı. Van Gaal'in öğrencisi olan Jose onunla da demeç yarışına girdi elbette. Kadrolar,form durumları,sakatlar,cezalılar bir yana final öncesi iki takımın gündemleri hep farklıydı kim bilir belki bu kazananı da belirleyici etmen olacaktır.

İnter cephesinde Moruinho'nun Real Madrid'e olası transferi günlerdir konuşulmakta. Maça bir gün kala basın toplantısında bile Jose: maça odaklandık transfere değil demek zorunda kaldı. İnter 46 yıl sonra gelen finali beklerken Jose Mourinho'nun transferi ile ilgili spekülasyonlarla hazırlandı maça.


Bayern cephesinde ise herkes maça konsantre oldu. ''Final maçı futbol oynamak isteyen bir takım ile futbol oynatmamak isteyen iki takım arasında oynanacak'' diyen ve takımını adeta tek başına finale taşıyan Robben'den, bu maç hayatımın maçı olacak diyen ve şampiyonlar liginde en skorer Bayern'li olan Olic'e her oyuncu sadece Barnebau'daki 90 dakikayı düşünüyor. İnanan kazanır derler elbet doğrudur ya İnter karşısında en büyük silahı kazanma inancı olan Bayern'i bulacak. Tabi İtalyanların en büyük silahı ise Mourinho.İşte sıradışı bir final için gerekli tüm malzemeler.

Alışılmışın dışında bir haftasonu finali. Kendi liglerinde kupa ve lig şampiyonu iki takım. Boynuz kulağı geçti mi sorusuna cevap olacak bir final.Bir Alman ile bir İtalyan'ın İspanya'daki ruleti. Kazanan sene başında Santiago Barnebau'dan gönderilen Robben'li Bayern mi? Yoksa büyük olasılıkla seneye Santiago Barnebau'da çalışacak olan Mourinho'lu İnter mi?

0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP