Related Posts with Thumbnails

Ruud Van Nistelrooy hala iyi mi ?

9 Aralık 2009 Çarşamba

Gol deyince dünya etrafında akıllara gelen ilk isimlerden Ruud Van Nistelrooy.. Tartıştığı eski milli takım hocası Van Basten bir efsaneydi ve hep öyle hatırlanır ancak Van Nistelrooy'un golcü kimliği de tıpkı Van Basten gibi hatırlanacak cinsten. Ceza sahasında bu kadar başarılı derli toplu bir golcü çok sık aralıklarla görülen bir durum değil dünya futbolunda. Ruud Van Nistelrooy PSV'de ben golcüyüm diye bağırmaya başladı dünyaya. 19 milyon pounda Manchester United'a geldiğinde ''bu benim için yüksek bir rakam değil'' diyerek ilk açıklamayı kendisi yaptı. 5 sezon süren Manchester United kariyerinde 150 gol bıraktı arkasında. İlk yılında arka arkaya 8 maçta gol atarak premier lig tarihini değiştirmesinden çok geçmeden bu rekoru tekrarlayıp sonra 10 maça çıkarınca yalnız premier lig değil dünya bu Hollandalının önünde saygıyla eğilmeyi borç bildi.Manchester United'dan ayrılışı ise garip bir tesadüfle yolları ikinci kez birleşen C.Ronaldo yüzünden oldu. Her ne kadar gizlenmeye çalışılsa da çok gizli kalmayan bu olay şöyle gelişmişti. Antrenmanda topu alıp çalım üstüne çalım deneyen kimseye pas atmayan Ronaldo'ya ağır bir fırça atar Nistelrooy sonra da o dönem Ferguson'un yardımcılığını yapan Portekizli Carlos Queiroz işaret ederek ''Git babana ağla'' der. Bu olay Ruud, Ruud diye inleyen Old Trafford'dan ayrılmasına neden oldu diye bilinir.

Real Madrid'e gelirken 24 milyon euro kazandırdı United'a ve yeni kulübünde henüz ikinci maçında hat-trick yaptığında yada Osasuna'ya 4 gol attığında kimsenin aklına Hugo Sanchez gelmedi ancak Man.Utd'dan alışkın olduğu rekoru tekrarlayıp La Liga'da da 7 maç arka arkaya gol atınca La Liga tarihinde bu rekoru Hugo Sanchez ile paylaşan Van Nistelrooy ilk yılını 33 golle tamamlayıp dünya futboluna RVN diye bir imza atmış oldu. 4.sezonunu yaşadığı Real Madrid'te son dönemlerinde yaşadığı sakatlıklar onun yıldan yıla 33,20,10,1 e düşen gol sayısını açıklıyor.

Artık 33 yaşına gelen Nistelrooy, bugün premier ligde bir çok takımın hayalini süslüyor.Liverpool'un ciddi olarak ilgilendiği ve gayriresmi bir teklif yaptığı basına yansımıştı. Bu büyük golcünün değerini bilen Real Madrid 4 milyon euro talep edince Liverpool bu yaşta bir oyuncuya bu para verilir mi diye tereddüt etmiş. Ancak onlar da Real Madrid de tüm futbolseverlerde bilirler Van Nistelrooy'un formasını giyip en az 10 gol attığı takım mutlaka bir kupa kazanır.Ruud Van Nistelrooy hala iyi mi? Takdir sizin...

0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP