Related Posts with Thumbnails

Manchester City-Arsenal savaşı

3 Aralık 2009 Perşembe

İlk kılıcı Manchester City çekti ve Arsenal'den Toure ile Adebayor'u renklerine bağladı. Wenger kimseye minnet etmez gönderir tıpkı Toure ve Adebayor'da olduğu gibi. Geçmişte bu takımdan bir çok yıldız ayrıldı gitti ancak hiçbirinin yeri boş kalmadı. Wenger'in belkide bu kez hatası buydu. Toure ve Adebayor onun için zayıf halka olabilir ancak yerlerini doldurmadan onları göndermesi uzun vadede takımın başını ağrıtacaktı. Premier ligde 5.hafta karşılaşmasında eski oyuncuları Toure ve özellikle Adebayor'un üstün gayret ve çirkefliğiyle 4-2'lik acı bir mağlubiyet aldı Arsenal. O maçta edepsizlikte zirve yapan Adebayor ve sonrasında aldığı 4 maçlık ceza konuşuldu uzun süre. Manchester City o maçla adeta çöküşe geçti.12 Eylül 2009'daki bu maçtan sonra oynadığı 9 maçtan sadece 3-1'lik bir West Ham galibiyeti çıkardı, 8 beraberlik.

Artık baskılar Mark Hughes'ün canına tak etmiş ve kovulması an meselesi olmuştu ki Lig kupasında yine aynı statta bu iki takım bir araya geldi. Wenger her zaman olduğu gibi genç ağırlıklı bir kadroyla çıktı. City ise Toure ve Adebayor'un da yer aldığı as kadroya yakın bir kadroyla sahada yer aldı. İlk yarısı 0-0 biten maçın 2.yarısı City adına şova dönüştü. 3 harika golle rakibi dağıttılar.Tevez'in attığı gol uzun süre unutulmayacak bir goldü. City'nin Tevez, S.R.Philips ve Weiss ile bulduğu gollerle aldığı 3-0'lık galibiyet diriliş sinyali gibiydi.

Bir haftada 2.kez 3 yiyen Wenger sonuca son derece kızgın olsa gerek ki maç sonunda savaşı başlattı.Maç sonunda kendisine elini uzatan Mark Hughes'un elini sıkmayan Wenger ile Hughes arasında saha içinde başlayan basın toplantısında devam eden bir demeç savaşı başladı. Birbirlerine söylenen ikiliden Hughes maç sonunda: Wenger'in biraz kibarlık öğrenmesi lazım derken, Wenger : kimin elini sıkıp sıkmayacağım konusunda özgürüm dedi.

Bu savaş daha uzar gider gibi gözüküyor. İlk karşılaşmada saha içinde oyuncular ikinci karşılaşmada teknik adamlar birbirine girdi. 24 Nisan 2010'da Emirates'te ki 3.karşılaşmada taraftarlar birbirine girerse İngiltere yeni bir Millwall-West Ham rekabeti (savaşı) kazanmış olacak.

0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP