Related Posts with Thumbnails

Hırsızın hiç mi suçu yok

6 Aralık 2009 Pazar

Koca camia resmen diz çöktü sürünüyor, evet büyük camialar bu tip durumlardan sıyrıldığı için büyük ancak Fenerbahçe artık yıllardan beri dillendirilmeyen bazı sorunlarla yüzleşmeye başladı. Bu takım biraz Zico zamanında (avrupada) iyi futbol oynadı. Daum dönemleri ise I.dönemde iyi futbol değil kazanmak ve baskı kurmak vardı.II.dönem ise tamamıyla rekora gidiyor. Löw'ün yaktığı, peşinden Mustafa Denizli'nin gittiği bir ateş, bir yara güzel futbol-Fenerbahçe söylemi. Avrupayı kendi tarihi açısından sallayan Zico'lu Fenerbahçe, Aziz Yıldırım döneminin bu söyleme en yakın takımı duruyor. Zico'nun takımında oyuncular değil dostluklar kazanıyordu. Takımın Brezilyalara bırakılması yetmedi başlarına bir Brezilyalı hatta onların Atatürk gibi saygı duyduğu bir isim getirildi. Düşünün Alex De Souza'sınız bir idolünüz var, Arthur Zico ve takımın başında onu hoca olarak görüyorsunuz bu bile açıklıyor bazı şeyleri. Ancak yürüye yürüye şampiyon olamadığı için gönderilen Zico'dan sonra Fetret devrinden beter Aragones devri yaşadı Fenerbahçe.Takımda önce arkadaşlık sonra kalite düştü. Daum daha önce denenmiş bir tarif Fenerbahçe için ancak Fenerbahçe'nin FBI-CIA gibi ajanlara taş çıkartan gizli ve transferin son günü son saatine kalan transferleri ne taraftarı ne takımı mutlu edemedi. Gelen oyuncular takımın rehavet havasına kapıldı gitti.Örneğin Güiza, Andre Santos... Oysa Başkan'dan öğrendiğimize göre Kanoute, Borowski gibi oyuncular alınabilecek durumdaydılar ancak başkan ve yönetim opsiyonu yine gizemden yana kullandılar.Hazır oyunculara değinmişken Fenerbahçe'li birinin cevabı var mı bilinmez ama Vederson, Uğur Boral, Selçuk, Andre Santos, Güiza, Colin, Ali Bilgin gibi oyuncuların bu takıma maddi manevi katkısı sıfır. Bu adamların bu takımda niye forma giydiği Rıdvan'ın dediği gibi ligdeki bunlara benzer 500 oyuncudan ne farkı olduğu sorusuna var mı cevap verecek Fenerbahçeli.

Andre Dos Santos'un Andre BOŞ Santos'a dönüşmesi takımdaki disiplinsizlik ve rehavetin nedeni. Colin'le maç içinde yaptığı gol sonrası danslar sona erince çareyi gece kulüplerinde dans etmekle bulup Andre BOŞ Santos'a dönüşen Brezilya milli takımının oyuncusu. Denizli'de şampiyonluk, kupa finallerinde ağır yenilgiler kaybetti Fenerbahçe ama hala rehavetin çözümünü bulamadı. Gamsız hayat demiş Candan Erçetin ona sormak lazım birde.

Fenerbahçe, Ankaraspor maçı dışlandığında oynadığı son 8 resmi maçta 14 puan kaybetti. Sezon sonu en yakın rakibi ile şampyion arasında puan farkı 14 olan kaç sezon yaşandı bu lig tarihinde.Son 8 haftaya bakıldığında bu periyotta lider Beşiktaş gözükürken Fenerbahçe, Galatasaray'ın altında 12.sırada yer alıyor. John Terry, Torres ve Gerrard olmayınca Liverpool sıradan takım gibi oluyor demişti. Alex'i bir kenara alınca Fenerbahçe ne oluyor sormak lazım.

Tabi tüm bunların çözümü azizsilin olsa gerek. Başkan yine çıktı yaptı konuşmasını. İlk dersi futbolcular alacaktır, sonra Daum. Senaryo geçen yılkı gibi olursa önce sene sonu beklenecek sabredilecek sonra revizyon adı altında 2 futbolcu daha gönderilecek kim bilir belki Zico ile bir kez daha çalışılacak.

Daum'da çıkmış maç sonu 'kanatları kullanamadık' diyor. Hakeme zamanı gösteren Lugano ise sene başında zamanını Fenerbahçe'den kaçmak için kullandı ancak şimdi hakemlere haddini bildirme zamanı o sonraki iş.Fenerbahçe çöküyor ancak hırsızın hiç mi suçu yok? Bu arada bu ay mutlaka Fenerbahçe dergisi alın kaçırmayın Andre Santos'un dev posterini veriyor.Unutmayın Fenercell coşturur.

1 yorum:

Adsız dedi ki...

chemedya yazmış : "Tüm başarısızlığı federasyona ve hakemlere yıkarak Fenerbahçe ancak kendisini kandırır."
Harika bir tespit.

11 yıldır herkes suçlu, hoca, oyuncu, basın, taraftar, federasyon, hakemler, rakipler. Dünyanın tek suçsuz günahsız insanı St.Yıldırım. Yeter artık. Kandırmayın insanları.

http://anfa1907.blogspot.com/2009/12/lutfen-brakn-artk-fenerbahcenin-haklarn.html

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP