Related Posts with Thumbnails

El Classico sonrası Real Madrid

4 Aralık 2009 Cuma

El Classico sonrasında liderliği Barcelona'ya kaptıran Real Madrid'te gizli bir kafa kesme operasyonu yürütülecek gibi. Barcelona, Xerez deplasmanında çerez yiyerek kazanınca puan farkı 5 oldu. Bu hafta Real, ligde tek dış saha galibiyetini Malaga karşısında alan Almeria'yı ağırlıyor. El Classico sonrasında Real taraftarları arasında küçük bir araştırma yapılmış. Taraftarların %85'i devre arasında başkan Perez'in kış transfer mevsimine de damga vurmasını bekliyorlar. %15'i ise kadronun ve takımın durumundan memnun. Ayrıca %20 oranında taraftar orta sahada topu kullanan bir organizatör istiyor. %33 oranında taraftarda kanatların yetersiz olduğunu ve kanatları güçlendirmek gerektiğini söylüyor.Şimdi bu tabloyu bir kenara koyup bölge bölge kadroya bakarak operasyon hakkında teori geliştirelim.

Sorunsuz tek bölge kale gibi gözüküyor. Casillas elbette kale gibi kalede. Bu sezon 1 dakika bile şans bulmayan Dudek'te gözlerimi kaparım maaşımı alırım modunda.

Defansa baktığımızda bu sezon sadece 1 maçta oynayan Metzelder ipi çekilecek oyunculardan olabilir.Garay genç ve tecrübe istiyor buna rağmen 7 maçta şans buldu. Ramos, Albiol, Marcelo,Pepe,Arbeloa bu bölgenin kafası rahat adamları olsa da El Classico'daki Andre Dos Santos vari performansı onu beklenmedik anda kapı dışı ettirebilir.

Orta sahada sezon bitmeden hatta yarı olmadan topun ağzında 25 yıllık Real'li Guti var.Raul'un kolay harcanamayacağı aşikar. Gora'dan Arif'in tabiriyle oraların komutanı gibi olan Guti bu sezon 4'ü ilk 11 olan 9 maçta forma şansı buldu. Alcorcon maçıyla başlayan kriz onun sonu olacak gibi duruyor. 8 maçta forma şansı bulan Van Der Vaart ve 6'şar maçta forma şansı bulan M.Diarra, Gago, Drenthe bu bölgede gözden çıkarılabilecek oyuncular

Forvet hattında kendi isteğiyle gitmek isteyen bir yıldız var.Van Nistelrooy... uzun süredir görüştüğü Tottenham'dan sonra Wenger ile de temasa geçti.Devre arası premier lige geri dönmesi kuvvetle muhtemel. Kulübün altın çocuğu Raul herşeye rağmen devre arası takımdan gönderilecek oyuncu olamaz.Higuain ve Benzema kendilerine kapı önünde bulmaz elbet ama kendilerine rakip bir oyuncuyu soyunma odalarında bulabilirler.

Real Madrid'in hali hazırda PSV'li sol kanat oyuncusu Dszudzsak ile ilgilendiği de bonus bilgi olsun.

FM'de sene başında kadro kurarken bazı oyuncuları satmak isteyip satamazsınız zira ya transfer sezonu kapanır ya uygun alıcı bulunmaz, Perez'in ki o misal sene başında bir çok oyuncu listede yer alıyordu ama bir çoğu takımda kaldı. Devre arası Real Madrid hem gelenler hem gidecek olanlarla hareketli bir transfer dönemi yaşayacak gibi gözüküyor. 3 büyük takımımızdan Diarra, Gago, Metzelder, Van Der Vaart gibi oyunculara ihtiyacı olmayan var mı?

0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP