Related Posts with Thumbnails

3 kare ile Barcelona

3 Aralık 2009 Perşembe

Ligin hatta avrupanın en yüksek pas ortalaması, goller, puanlar herşey bir yana şampiyonlar liginde Inter maçına çıkarken oynadığı grup maçlarında sadece 7 pozisyon vermesi Barcelona için yok artık dedirten cinsten. El Classico'yu kazanmayı da başardı Barça. Her ne kadar başkan Laporta'nın alem yaptığı fotoğraflar gündeme gelsede Barcelona El Classico'yu unutup önündeki maçlara bakmaya devam etti. Xerez deplasmanında Henry ve Ibrahimovic'in golleri ile 2-0 galip geldiler.

3 kare ile Barcelona dediğimizde;

1.karede Ballon d'Or'u kazanan Messi'yi görüyoruz. Aldığı oylarla en yakın rakibi Ronaldo'yu neredeyse ikiye katlayan Messi: bu kadar fark atacağımı düşünmemiştim demiş. Bir başka adam bu Messi.Odülle birlikte verdiği karede bile ne kadar mütevazı olduğu anlaşılıyor.Bilindiği üzere kendisinin fiziki gelişimi ile ilgili bir sorunu vardı.Yani Messi en fazla bu kadar büyüyor. Aynı sıkıntıya sahip çocuklara yardım amacıyla bir yardım fonu kurmuş Messi. 2-6'lık o efsane maçta verdiği olay bir poz vardı.İşte orada da bu fonun kişisel reklamını yapıyordu. Bu yönü belkide onun Ronaldo'dan fazla sevilme sebebi.
2.kare Zlatan Ibrahimovic'e ait. Sadece bizim futbolculara özgü değilmiş büyük maçlar sonrası bu tip pozlar vermek demek ki dedirtmiş Zlatan. Artık hiç kimse Eto'o'yu konuşmuyor, aramıyor bu Zlatan'ın takıma hemen adapte olduğunun en büyük kanıtı. Sene başında gündeme gelen sorulara cevap vermeye başladı.
3.kare ise Xerez deplasmanı yolculuğundan. Arkasında başkan Laporta önde Guardiola. Giyim tarzına bakıldığında maçı Barcelona kafilesiyle izleme hakkı kazanan bir taraftar gibi. Tüm önyargılardan sıyrılıp gönlünün istediği gibi giyinmiş,tabulardan sıyrılmış. Belki başarısı ve farkı bu kadar sade olması.

1 yorum:

Chao Grey dedi ki...

İbrahimovic alışılmış olanın tersine büyük bir maçta (en büyüğü desek daha doğru) müthiş oynadı ve tüm dünyayı şaşırttı, sene başından beri yaptığı gibi.

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP