Related Posts with Thumbnails

Teşekkürler Kaká

7 Kasım 2009 Cumartesi

Dile kolay 6 yıl... 193 maç... 70 gol... 2003 yılında Sao Paulo'dan gelen genç Brezilyalı geride bırakılan yıllarda Milan'ın akıllarda kalan tek silahı olmuş ve takımın bayrağını elinden bırakmamıştır. 2007 yılında baş gösteren bir isteksizlik vardı Kaka'da. Takımın git gide çöle dönmesi belli ki dokunmuştu ona. Arsenal'e elendikleri 0-2'lik maçta adeta 'benim ne derdim var' der gibiydi. Milan'da dünyaca ünlü yıldızlar arasına girdi.Milan tarihini yön vermek onu Milano'lu yapmış olacak ki dünyada eşine ender rastlanan bu Brezilyalı Milan'dan ayrılmak istemedi. Ancak günümüz futbolunda dengeler ekonomik olarak belirleniyor ve Kaka Real Madrid'e gitti. Taraftarlar ondan sonra tesisleri basıp sis bombası bile attılar. İşte kaderin garip cilvesi derler ya o misal. Real Madrid şampiyonlar liginde Milan'la eşleşir ve bir kaç ay önce Milan formasıyla selamladığı taraftarlarının huzuruna çıkar beyaz formaları ile. Taraftarlar Kaka'yı alkışlarla karşıladılar.Teşekkür etmeyide unutmadılar.

Aynı tablo Türkiye'de yaşansa Kaka'ya atılmadık madde kalmazdı. Kimbilir bu Brezilyalı futbolcuya dolar ve eurolar atılırdı tribünlerden. Ama en çok merak edilen üstünde Kaka resmi olan dolar bastırıp atarlarmıydı sahaya taraftarlar?

İşte bu bizim futbola bakış açımızı ve mantalitemizi ön plana çıkartıyor. Belkide bu yüzdendir ki ıssız çöle dönen Milan, Santiago Barnebau'da Real'i yıkıp evinde yenilmemiştir.


0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP