Related Posts with Thumbnails

Servet'in çetin transfer sorunsalı

17 Kasım 2009 Salı

Denizlispor'un Lyon'u elemesi sonrası elindeki Türk bayrağı ile tanıdı çoğumuz onu iri cüsseli dev stoperi... Fenerbahçe transferini bitirdi çok mutluydu büyük bir takımda oynama fırsatı bulmuş avrupadan gelen teklifleri geri çevirmişti. Boyacılık bile yaptım hiç bir zaman geçmişimi unutmadım dedi ve çalıştı Fenerbahçe'de... İyi günlerde geçirdi kötü günlerde... Shevchenko ile adının anıldığı söz konusu maç öncesi Servet'in kaç maç oynadığına bakmadı kimse... Oysa sakatlıklar ve cezalar nedeniyle oynayacağı kesin olan o Milan maçından önce bile forma şansı bulamadı. Antrenmansız bir defans oyuncusunun yapacağının en iyisni yaptı sahada antrenmansız ve Servet'in yedek kulübesinden arkadaşı olan 6 kişi ile birlikte... Hikaye Fenerbahçe'nin savunma kurgusuzluğu nedeniyle yediği gollerle sone erdi ve Servet ile yollar ayrıldı. Hani üzülen Fenerbahçeli neredeyse yoktu bu habere... Anadoludan gelip tutunamayan klasik bir örnek diye düşünüldü.

İşte Servet için maçın dönüm noktası burasıydı. Fenerbahçe'den ayrıldıktan sonra Sivas'ta geçirdiği bir yılı çok iyi değerlendirdiğini gösterdi tüm Türkiye'ye... Kadıköy'de gol attığı Fenerbahçe'yi selamlamayı unutmadı. Daha sonra günümüz futbol piyasasında sakız fiyatına gitti Galatasaray'a...

İşte bu da Servet'in maçta 1-0 öne geçtiği andı. Galatasaray futbol tabiriyle tutmayan bir çok oyuncuyu yıldız yapmıştı en yakın örnek Ayhan'dı. İşte Servet'te Galatasaray'a beklenmedik şekilde adeta bir şampiyonluk kazandırdı. Sahada duruşu skora oyuna katkısı kalesini savunuşuyla.

Servet'i beğenmeyen elbette vardır ancak yiğidi öldür hakkını ver diyen atalara sahip bir milletin evlatları olarak Sevet'in de hakkını vermek gerekir.

Türk futbolcusu devamlı oynamazsa performans vermez, Kendini geliştirmez, Rakibe gidince bir zamanlar ekmek yediği yer için demediğini bırakmaz, Sürekli medyada ben bir zamanlar diye ağlayan modelleride vardır. Ancak Servet başarının anahtarını bulmuş ve çalışmıştır, çalışmıştır, çalışmıştır... Formasını giydiği takımları rencide edecek ne bir hareket ne bir açıklama yapmamıştır. En önemlisi kendini müthiş şekilde geliştirmiştir.Üstelik bu kadar zaman sonra kendisini eğitim alanında da geliştirmeyi ihmal etmemiştir.

Bu kadar önemli ve farklı olması onu avrupada piyasa sahibi bir oyuncu yaptı. Marsilya onun için uygun bulundu ancak kimse ne Arsenal'e ne Liverpool'a yakıştıramadı...

Sotirios Kyrgiakos, Skrtel gibi adamların oynadığı Liverpool'a John Terry etkisi yapar Servet..Senderos, Djorou gibi adamlardan defans kuran Arsenal'in defansında bir Ferdinand etkisi yapmaz mı? Distin'lerin, Samba'ların, Sonko'ların oynadığı premier ligde Servet bal gibi oynar...Liverpool'un, Arsenal'in defanstaki sorunlarını çözmek için Servet'e yönelmesi bu takımların oyuncu kadroları transfer politikaları ile ilgilidir Servet ile ilgili değildir. Kariyerine 300'den fazla maç sığdıran Servet Çetin'in suçu nedir? Yeteneklerini sahalar yerine gece kulüplerinde sergileyip Fenerbahçe'den geri gönderilen aklı 32 yaşında başına gelen Yusuf gibi olmaması mı?

Servet Çetin'i rahat bırakın ne demiş Adam Smith; ''bırakınız yapsınlar,bırakınız'' geçsinler''

0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP