Related Posts with Thumbnails

Premier lig maçlarındaki kırmızı güllerin sırrı

10 Kasım 2009 Salı

Sır diyerek gizemli bir giriş yapsakta olayın aslının sırla pek ilgisi yok. Premier ligde bu haftasonu oynanan maçlarda takımların formalarındaki kırmızı güller dikkatleri çekti. Teknik adamlarda pek tabi bu kırmızı gülleri kullandılar. Chelsea - Manchester United maçı öncesi tüm dünyaya özellikle bizlere örnek olması gereken bir saygı duruşu yapıldı. Bir çok insan hayatında ilk defa tam 1 dakika süren saygı duruşu izledi. Statta adeta çıt çıkmıyordu. İşte tüm bunların açıklaması maçların İngiltere'nin Afganistan'da kaybettiği iki askeri anma gününe denk gelmesiydi. Kraliçeden tüm devlet erkanına herkes anma törenine katıldı.Tüm gazeteler kırmızı gül logosuyla çıktı. Resimler aşağıda detayları görebilirsiniz ama görmemiz gereken asıl gerçek şu; bizim ülkemizde ne zaman böyle büyük maçları etkileyen, ülkenin tüm spor basınını etkileyen, devleti ve halkı tek vucut yapan bir durum oluştu.Biz hiç şehit vermedik mi ? Bizim tepkilerimiz, ilgilerimiz iki maç sonra biterken avrupada adamlar anma günü yapmışlar.

Arkadaşlar saygı duruşunda sessizlikte en büyük Fener deyince büyük olmuyor Fener, saygı duruşunda çarşı'nın herşeye karşı olması yüceltmiyor çarşı'yı, Beşiktaş'ı... Saygı duruşunda cim-bom demekle büyük olmuyor Galatasaray... Aksine bu saygısızlığı yapan bizler küçülüyoruz... Saygı duruşundaki sessizlikten yararlanıp rakip takıma küfür eden deplasman seyircilerine ne demeli !!!

Futbolumuz iyi değil, kupalarda yokuz, teknik direktör havalı, futbolcular kabadayı... Peki bizim hiç mi kabahatimiz yok...0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP