Related Posts with Thumbnails

New Castle United'ta isim rezaleti

5 Kasım 2009 Perşembe

Newcastle United Şampiyonlar ligine kadar yükselmiş, İngiltere'de ve avrupada her zaman tanınan bir İngiliz markası. Kulübün efsaneneleri arasında Alan Shearer, Sir Bobby Robson gibi isimler mevcut.Premier ligde geçtiğimiz yıl Owen'lı Martins'li kadro ile küme düştüler ve tüm futbolseverleri şaşırttılar. Takımın gidişi bu kötü sonucun ipuçlarını veriyordu. Efsane oyuncu Alan Shearer'da teknik adam olarak birşey veremedi kulübe ve takım Championship'e düştü. Newcastle United deyince akla gelen bir kaç obje var...Shearer ve Robson dışında bunlardan en güçlüsü de St James' Park stadyumu.

İşte bu stadyum yapısı ve atmosferi ile değil bu kez başka bir tartışma için gündemde. Kulübün sahibi Mike Ashley stadın ismini değiştirerek gelir elde etmeyi düşünmüş ve dünyanın en rezil stat isimlerinden birini edinmek üzere ünlü St James' Park... sportsdirect.com @ St James' Park Stadium.. Kulübün sahibi Mike Ashley her ne kadar St James' Park ismini koruyacaklarını düşünsede msn nicki gibi bir stadyum isminin etkisinin taraftarlar açısından ne kadar utanç verici olacağını düşünmemiş anlaşılan.

Sturm Graz'ın stadı Arnold Schwarzenegger , Amerikan ligi futbol takımlarından FC Dallas'ın stadı Pizza Hut Park ve yine MSL takımlarından Colorado Rapids'in kullandığı Dick's Sporting Goods Park arasına flaş bir şekilde girecektir Newcastle United'ın yeni stadyum ismi sportsdirect.com @ St James' Park Stadium... Sir Bobby Robson'un kemikleri sızlayacaktır bu rezalet ile...

(mike ashley)

0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP