Related Posts with Thumbnails

Liverpool şimdi ne yapacak

27 Kasım 2009 Cuma

Ligde 7.sırada yer alan Liverpool Şampiyonlar liginde de havlu atınca zaten kredisi azalan Benitez için sular iyice ısınmaya başladı. Tabi tek çözüm Benitez'in ayrılması değil elbette. Taraftarlarını üzen bu efsane takım için 5 senaryo belirlenmiş.Tabi Rafa Benitez'in kovulması ilk senaryo. Eğer kısa film yarışmasında her zaman iddialıysanız sizde Liverpool'un kurtuluşu için senaryo üretebilirsiniz.

1) Benitez'in kovulması : Tabi her başarısızlıkta ilk akla gelen eylem teknik direktörün kovulması.Liverpool senaryolarında da ilk sırada. Sene başında zayıflayan kadroyu rayına oturtamadı. 1987 yılında yaşanılan 4 maçlık kazanamama rekorunu egale etti.

2)Liverpool'un premier ligi kazanması: Her ne kadar liderin 13 puan gerisinde olsa da ilk iki sıradaki takımları yenmesi bu senaryonun çıkış noktası. Chelsea ve Manchester United'ın ortalama Nisan ayına kadar sürmesi beklenen şampiyonlar ligi macerasında tüm dikkatini premier lige veren bir Liverpool bu ligi kazanır düşüncesi de bu senaryonun ana teması.Hala kazanılacak 75 puan var.

3)Torres'in satılması : Bu senaryonun çıkış noktası bu satıştan gelecek 100 milyon euro ile finansal sorunlara merhem ve kadroyu düzeltmek. Tabi Torres'in sakatlığının takımı etkilemeside bir başka etken.

4)Kulübün satılması : İngiltere'de artık kulüp satılmaları, satın alınmaları normal hale geldi.Abromovich'in Chelsea'ye getirdiği etki de bu senaryonun çıkış noktası. Tabi avrupanın en tutucu en gelenekçi taraftar topluluğuna sahip olması senaryoyu zayıflatıyor.

5)Liverpool'un ligi ilk 4'te bitirmesi ve FA Cup'ı kazanması: Ligde hali hazırda ilk 4 sırayla arasında 5 puan var takımın ilk 4'e girmeleri ve FA Cup'ı kazanmaları için zaten gücünün yettiği büyük takımların yanında Tottenham, Aston Villa, City gibi rakipleri var önünde Liverpool'un. Bu senaryo hayata geçirilmesi en mantıklı senaryo olarak gözüküyor. Takımı baskı altına almadan ilk 4 yani şampiyonlar ligine doğrudan girme hakkı kazanılması ve FA Cup. En son FA Cup zaferi ise 2006 yılında.

0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP