Related Posts with Thumbnails

Jose Mourinho ve unutulmaz sözleri

22 Kasım 2009 Pazar

Ülkemizde bir Kurtlar Vadisi hegomanyası var. Bugün en ücra köşede zor şartlarda yaşayan bir insan ile, çok uçlarda yaşayan bir insan bile TV karşısında Kurtlar Vadisi paydasında buluşuyor. Kurtlar Vadisi unutulmaz sözler ve diyaloglarıyla ön plana çıkar ve bu kitap haline dahi getirildi bilineceği üzere. Futbol dünyasında da Jose Mourinho bizdeki Kurtlar Vadisi etkisini yapmaktadır. Rakipte olsa söylediği sözler girdiği diyaloglar akıllarda kalır.Ukala gibi görünsede bir çok kişi tarafından çok sevilir. İtalya'da çok fazla polemik yaratacağı ortam yok. İngiltere bu yönden onun için biçilmiş kaftandı şüphesiz. Chelsea'nin başında olduğu dönemlerinde içinde yer aldığı küçük bir Jose Mourinho ve unutulmaz sözleri arşivi...

Chelsea’nin başına gelişine dair: “Elimden gelenin en iyisini yapmaya, durumu olumlu şekilde geliştirmeye ve imajıma ve futbol felsefeme uygun takımı yaratmaya niyetliyim. En iyi oyuncular ve kibirimi mazur görün ama en iyi menajer bizde...”


“Futbol menajerlerini yeni veya eski diye değerlendirmem. Ben iyiye ve kötüye inanırım. Başarıya ulaşanlar ve ulaşamayanlar... Lütfen küstah olduğumu düşünmeyin ama ben Avrupa Şampiyonu’yum ve özel biriyim.”


“Eğer işimin kolay
olmasını isteseydim, Porto’da kalırdım. Güzel mavi koltuk, UEFA Şampiyonlar Ligi kupası, Tanrı ve Tanrı’dan sonra ben...”


Takımda yaptığı taktik ve oyuncu değişikliklerine dair: “Eğer evdeki garajınızda bir Bentley’niz, bir de Aston Martin’iniz varsa ve her Allah’ın günü gideceğiniz yere Bentley’inize binerek gidiyorsanız, e biraz aptalsınız demektir.”


Oyuna alınmadığı için Mourinho’ya patlayan Ricardo Carvalho: “Ricardo Carvalho, bazı şeyleri anlamakta güçlük çekiyor gibi. Bir IQ testi yaptırmasında, ya da ne bileyim, bir akıl hastanesine başvurmasında fayda olabilir.”


Arsene Wenger’e dair: “Onun röntgenci olduğunu düşünüyorum. Böyle tipler vardır; evde otururken teleskopla başka evlerin içinde başkalarının neler yaptıklarını izlerler... O da Chelsea hakkında konuşuyor, konuşuyor, konuşuyor...”


Barcelona’ya yenildikleri maçta Asier Del Horno’nun maçtan atılmasına neden olan Lionel Messi: “Barcelona, muhteşem tiyatrolarıyla bir kültür kenti. Bu çocuk da artistliği iyi öğrenmiş.


İnanca dair: “Normal şartlar altında Porto şampiyon olacaktır; anormal şartlar altında, Porto yine şampiyon olacaktır.”


(Chelsea’ye gelmeden önce, Portekiz premier liginin sezon ortasında....)
Karşılaşacakları maçın vuku bulacağı tarihlerde komşusu İskoçya’da kuş gribi tespit edilen ve ligde Chalsea’yi 7 puan geriden takip eden


Manchester United’a dair: “Stres mi? Kuş gribi bende daha çok stres yaratıyor. Ciddiyim, kuş gribinden bile Manchester’dan fazla korkuyorum.”Liderliğe dair: “Şu anda lider durumda olmamız kulübün maddi gücünden kaynaklanmıyor. Bütün kupaları alma iddiamız, benim üstün çabalarımdan ve emeğimden kaynaklanıyor.”


Frank Rijkaard’a dair: “Benim futbol hayatımda koca bir sıfır var. Ancak onun futbol hayatı mükkemmeldi, başarılarla doluydu. Benim teknik direktörlük kariyerimde kupalar varken, bu kez Rijkaard’ın elinde koca bir sıfır var.Sir Alex Ferguson’a dair: “Belki ben de 60’ıma geldiğimde, aynı ligde 20 yıllık kariyer devirdiğimde ve herkesin saygısını kazandığımda, insanlarla konuşurken onların hafiften titremelerini sağlama kudretinde olurum. (Birkaç gün sonra...) İnsanlar kasırga kopsun istiyor ama yok öyle bir şey. Sir Alex’e müthiş bir menajer olduğu için saygı duyuyorum ama o da prosedüre uymak zorunda. Ben hakemlerle konuşmam ve başka menajerlerin de bunu yapmasını istemem... Bir de... Konuşmak vardır, bağırmak vardır... Bu Sir Alex’e karşı olduğum anlamına gelmiyor. Çarşamba günü maçtan sonra ofisimde şarap içtik. Maalesef kötü bir şaraptı, o da bundan şikayetçiydi. Sözüm var; sezonun ikinci yarısında doğumgünüm var. Ona güzel bir Portekiz şarabı götüreceğim."


arsen wenger için "hala çocuk bakıcılığı yapmaktan takımını şampiyon yapamıyor"


c.ranieri için "ingiltere'de kaldı sadece günaydın ve iyi günler demeyi öğrendi başka kelime öğrenemedi"Tottenham ile Stamford Bridge'te berabere kalınan maç sonrası: Tottenham buraya bir otobüsle geldi ve o otobüsü kalenin önüne çektiler.bologna teknik direktörü mihajloviç, mourinho için "mourinho ile futbol konuşmam. futbol oynamamış birinin bazı şeyleri anlamasını beklememek lazım" dedi. mourinho çok kısa bir süre sonra mihajloviç'e kendi stilinde cevap verdi; "jokey olmak için önce at mı olmak gerekir?"


Zlatan-Eto takası hakkında'' Sadece aptal bir antrenör İbrahimoviç'i kaybettiği için üzgün olmadığını söyleyebilir ancak onun yerine gelen oyuncuyu beğenmemek de yalnızca aptal birinin söyleyebileceği bir şey" dedi. Elbette Eto'o da çok büyük golcü ama Ibrahimoviç'le asla karşılaştırılamaz bile. Ibrahimoviç'in üstüne sistem kurabilirsin ama Eto'o yu kurulu sisteme yerleştirebilirsin ancak.

9 yorum:

Adsız dedi ki...

bu adam işte benim adamım . . .

Adsız dedi ki...

fazla ilerdesin serin git amigo

Adsız dedi ki...

bu dunyada sevebilecegim tek teknik adam

Adsız dedi ki...

Hsystı boyunca yaşadığı kötü ve iyi günlere dayanarak çok büyük zirvelere atılmıştır başarılarını devamını dilerim...

Adsız dedi ki...

te amo jose:)

Adsız dedi ki...

Te queiro.amor mio.que hiciste me muero de amore,mourinho!!!!!!!!!

Adsız dedi ki...

Te queiro.amor mio.que hiciste me muero de amore,mourinho!!!!!!!!!

Adsız dedi ki...

Te queiro.amor mio.que hiciste me muero de amore,mourinho!!!!!!!!!

Adsız dedi ki...

Tanrının yürü ya kulum dediği insanlardan..

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP