Related Posts with Thumbnails

Haftanın maçı : Liverpool 2-2 Manchester City

22 Kasım 2009 Pazar

Bir çok açıdan dramatik ve garip bir maçtı Liverpool-Manchester City karşılaşması. Sondan başlayalım City rekora koşuyor demiştik. Rekor geldi. En son 1913 yılında arka arkaya 5 maçı berabere tamamlayan Manchester City, bu sonuçla tarihinde ilk kez 6 maç arka arkaya berabere kalarak ilginç bir rekora imza attı. Maça dönecek olursak; Adebayor, Skrtel'i marke edemedi ve Skrtel Liverpool formasıyla ilk kez gol sevinci yaşadı. Tabi Adebayor'un ikramına da karşılık verdi. City'nin kullandığı kornerde Adebayor'a yaptığı karate kid hareketi sırasında topu unutunca Adebayor topu kafayla ağlara gönderdi. Ireland ile 1-2 yapan City'nin bu golünde ofsayt yada gol kararı verilecek en zor kararlardan birisiydi. Benayoun ile gelen gol ne City'e ne Liverpool'a yaramadı. 9 tane forvete sahip City'nin arka arkaya 6 maçı berabere bitirmesi manidar. Edepsizlikleriyle gündeme damga vuran Adebayor City'nin tek gol yüzü. Bugün 5.golünü attı. Benitez artık gözünü Şampiyonlar ligine çevirdi. 2005'te olduğu gibi mucize peşinde.Tabi Liverpool'un kötü gidişi gönüllerin kahramanı futbolun kara sevdası Steven Gerrard'ın üzülmesi demek. Steven Gerrard üzülmesin diye bu takımı destekleyen kaç bin kişi var dersiniz?

(maçın özeti)

2 yorum:

twilo dedi ki...

Torres yoksa ben de yokum demiş ya Benitez. Ben olsam yarın ilk iş satarım Torres'i. Hem transfer parası hem de bu beladan £20m tazminat ödemeden kurtulma fırsatı. Daha ne olsun?

reis dedi ki...

Daha manidar olan şu..sene başında amerikalı sahipler transferde çok bonkör davranamayacaklarını söylediler..Rafa o sıralarda Tuncayı bile düşündü...sonra gidip sağ beke 20 milyon euroya glen johnsonı aldı. tamam johnson iyi sağ bek, iyi çıkış yaptı ama 20 milyon euroya sağ bek aldın arbeloa+xabi ikilisinden gelen parayla düşün 50 milyon euro.FM de bile yönetim derki para yok oyuncu sat..Rafa bu yıl FM de olsa kovulurdu

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP