Related Posts with Thumbnails

Ferguson'un çocukları derslerini aldı,İngilizlerin kafası karıştı

26 Kasım 2009 Perşembe

Türkiye liginde galip geldiği maçlarda bile yuhalanan, eleştirilen, son oynadığı CL maçında ıslıklanan kızılca kıyamet kopan bir takım Beşiktaş.Bu turnuvada iki yıl önce kötü bir rekora imza attı.Şampiyonlar liginin en farklı maçında kurban olarak.8-0'lık maç hiç bir zaman unutulmaz elbette ancak grupta attığı 2.golü Old Trafford'da attı ve Manchester United'ı 0-1 yendi. Old Trafford'a tarihi bir maça çıktığını belkide bilmeyen Beşiktaş 2 yıl sonra yine bir rekor kırdı ama bu seferki güzel anılarla hatırlanacak bir rekor. Şampiyonlar liginde evinde 23 maçtır kaybetmeyen United gözünü 25 maçla İngiltere lideri Arsenal'in rekorunu çevirmişken Tello reset attı rekora.

Sahada oynanan oyuna bakmak bu maçın anlamını anlatmak için kifayetsiz kalabilir. Golün bir dış şutla gelmesi bir yana 96'da Fenerbahçe'nin Boliç'le gol attığı kaleye atılması, şutun defans oyuncusuna çarpması Türkün makus olmayan kaderi gibiydi. United gençlerden kuruluydu ancak o gençlerin geleceğin United'ı olduğunu ve premier ligde de görev aldıklarını unutmamak gerek. Fenerbahçe 6-2'nin rövanşında grupta çıkmayı garantilemiş Man Utd'yi konuk ettiğinde Tuncay'ın hat-trick yapması, Ferguson'un Tuncay'a övgüleri ve uzun süredir 3 gol yediğimizi ve bize hat-trick yapan bir oyuncuyu hatırlamıyorum demecinden başka enstantaneler vardır. Ümit Özat'ın futbol tabiriyle ekmeğe gönderdiği genç rakibi C.Ronaldo'dur. Orta Tuncay Şanlı ile buluşur röveşata ile ağlarla kucaklaşır. Bu tip bir maç için rakibin kadrosu ölçü değildir. Sonuç önemlidir. Mustafa Denizli'nin hakkını da vermek gerekir. Bu gece şapkadan doğru tavşanı çekti. Bu sonuç 268. avrupa maçını oynayan United'ın aldığı 55.mağlubiyetti. Manchester United'ta Gibson'a parantez açmak gerekir. Ferguson Roy Keane'nini bulmuş tam isabet bir oyuncu.Üstelik Keane gibi İrlandalı ve yaşı 22.

Son olarak Sky Sport'un yaptığı hareket şaşkınlıktan olsa gerek golü Izmailov'a attıran Sky Sport bunun yanında bir anket yapmış maçla ilgili.Maç sonucundan sonra son derece manidar gelen bir anket, hani Ekşi Sözlük'te olsa hangi başlık altında değerlendirileceği baştan belli bir anket olmuş.


0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP