Related Posts with Thumbnails

Fenerbahçe'de ÇÖKÜŞ

29 Kasım 2009 Pazar

Son 5 maçta 11 puan kaybetti Fenerbahçe. Zahmetsizce kazanılan Ankaraspor ve bir Kadıköy klasiği haline gelen Galatasaray maçını kenara koyduğumuzda ortada iyi adına hiçbirşey yok. Takımın bu duruma gelmesinin nedenleri Galatasaray'ın nedenleri ile paralel. Sene başında alınan galibiyetler her iki takımıda gereksiz rehavete sokmuş. Üstelik elindeki kadroyu sakatlıklar ve cezaları düşünerek alternatifli kurmak yerine gaz vermeyi tercih etti Daum. Güiza hocasından aldığı gazla en fazla bu kadarını verebiliyor örneğin sahada. Saha dışında verdikleri muamma. Andre Dos Santos'un Andre BOŞ Santos'a dönüşmeside bu sebeple açıklanabilir pek tabi. Aslında herşey iyi giderken takıma toz kondurmayan, her puan kaybında at gözlükleri takan ve takımı körü körüne destekleyip eksikleri görmeyenlerin son 5 haftadaki puan durumuna bakması tavsiye edilir. Daum'u baskı altına alan birşeyler mi var yoksa Daum oyuncuları baskı altına mı alıyor sene sonuna kalmaz Ocak ayında bile belli olur ancak kaybedilen puanların arkasında ne ruhsuz oyuncular, ne hatalı yenilen goller var ilk sırada tercihleri ile şaşırtan ve daha önce tanıdığımızdan tamamen farklı Daum var.

Bu takımın özgüven sorunu onun motive yöntemleri ile aşılır ancak forvette kalecilerin göğüs kafesine nişan alan 14 milyon euroluk bir fiyasko ile başarılı olmanız mümkün değildir. Takımda golcü eksikliği hissediliyordu. Geçen yılı adeta yatarak geçiren Deivid, bırakın beni gideyim diyen Carlos ve Lugano, disiplinsizlikte nirvana yapan Kazım, takımın en zayıf halkaları Uğur ve Selçuk yani Aragones zamanında olan herşey aynen duruyordu Baroni ve Santos dışında kısa sürede onlarda bu listeye eklendi. Fenerbahçe'ye kattığı tek şey biraz motivasyon gücü ve rakipten korkmak duygusu oldu.

Özer Hurmacı Daum varken bu takımda as oyuncu olamayacak bunu geçmişteki Daum profilinden anlayabiliyoruz. Takımın rahat olduğu maçlarda süre vermeyen, oynaması mutlak maçlarda oynatmayan yada oyuna 4 dakika kala süre veren ve en önemlisi oyuna girdiği her maçta takımın tamamen dağılmış olduğu maçlar olması bilgileri Daum'un Özer'i tutmadığını anlayabiliyoruz. Disiplini ile tanınan hoca oyuncular isteki iki forvet çıktık diyorsa ya işaret etmek istediği bir nokta var yada ipin ucunu kaçırmış demektir.Yılmaz Vural kadar kendine güveni ve hakkaniyeti yoksa ne fark vardır Yılmaz Vural ile Daum arasında.Birisi deli yaftası yiyor birisi dahi. Sahaya bakıyorsunuz tam tersi. Fenerbahçe en son ne zaman bu kadar ezildi? Oyuncu değiştirirken birşeyler amaçlıyor mu? Daum bu akşam FM oynasa daha çok şey öğrenirdi.

80.dakikada stadı terkeden Aziz Yıldırım Fenerbahçe'nin başarısızlığına sabretme konusunda plaketi hakediyor.Sadece Aragones'e sabretmesi bile bunu gösteriyor.Bu takımın doğru seçimlere, adaletli forma dağıtımına, disipline ve Alex'siz oynamaya alışması şart.Aksi halde Aziz Yıldırım 2010/2011 sezonu öncesi Zico ile objektiflerin karşısına çıkar gibi.

0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP