Related Posts with Thumbnails

Atma Recep din kardeşiyiz

12 Kasım 2009 Perşembe

Premier ligde bu hafta kendini yere bırakıp penaltı alanlar adeta gündeme damga vurdu. En meşhur hikaye Liverpool'lu Ngog'dan...Darren Bent'te bu hafta kendini bırakanlardan.. West Ham-Arsenal maçında Wenger'in öfkeside bu tür bir penaltı pozisyonu içindi. Birmingham maçında kendini yere bırakmanın en güzel örneklerinden birini sergileyen Ngog bu kazanılan penaltıyla takımının skoru 2-2'ye getirmesine katkıda bulunurken, İngiltere futbol federasyonunu da harekete geçirdi. Bundan sonra FA maç sonrası video görüntülerine göre her türlü cezayı verebilecek. Sene başında Arsenal'li Eduardo'nun Celtic maçında yaptığı dalış gündemi uzun süre işgal etmişti, eski köye yeni adet misali premier ligde artan bu olaylar Ngog'un pozisyonu ile nirvana yapınca FA devrimi yaptı.

Ülkemizde kendini yere bırakmak deyince aklımıza gelen ilk isim uzun yıllardır Arif olsa da, son dönemlerde moda bir uygulama değil. Zaten ingilizlerin bu işten iki türlü sıyırma şansı vardı.Birincisi kendi uyguladıkları yol, ikincisi Şansal Büyüka ve Erman Toroğlu ile maraton... Her hafta çocuk gibi TV'den milyonlarca insanın önünde azar işiten ingiliz hakemler bir sonraki hafta kendilerini Erman abilerine beğendirmek için bir tarafın canını yaktığını bile farketmeden maça damgalarını bir güzel vururlar. Kendini yere atan bir yana normal penaltı bile çalmazlar ve bu hareketlerde bu şekilde sona erer.

Kendini yere atarak penaltı kazanma, özünde hakemi aldatmak etik olmasa da bunu yapan bir çok ünlü isimde yok değil...İşte onlardan bir kaçı...


0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP