Related Posts with Thumbnails

Arsene Wenger ve tespitleri

2 Kasım 2009 Pazartesi

Arsene Wenger hakkında hiç birşey yazılmasa bile ismini duyunca insan bir 10 yıl geriye gidiyor.Film şeridi gibi geçiyor gözler önünden...Yanında ''The Gunners'' atkısıyla poz veren ne futbolcular geldi geçti. Overmarslar, Anelkalar, Ljunbergler, Kanular, Henryler... hepsinin yeri onun kafasında ve kalbinde şüphesiz ayrıdır ancak Wenger bu takımın patronu olsa da bazen bazı göz ağrıları için tespitler yapmayı da ihmal etmez tıpkı ''maç içinde onu iyi izleyin, attığı her pasın atılabilecek en iyi yere gittiğini göreceksiniz bu 100 pas atsa da 1000 pas atsa da değişmez'' dediği Fabregas tespiti gibi. Wenger bu kez Robin Van Persie isminin altını çizmiş. ''Van Persie, Henry ve Bergkamp'ın karışımıdır'' tespiti futbola gönül vermiş milyonların yarısının beyninde Van Persie'nin ne olduğunu ne olacağını anlatmaya yeter de artar bile. Hani transferde ekonomik davranıp nokta atışı yapar ya, bu tespiti de aynı tatta. Çok akıllı olduğunu, ceza sahasındaki başarısını, top kontrolünü övmüş.Artık baba olan Van Persie'nin daha olgun olduğunu ve takımın soyunma odasında lider olduğundan dem vurmuş ve insancıl yönünün baskın olmasını belirtmeyi de unutmamış.

Robin Van Persie, premier ligin en dolby surround oyuncusudur. Yaradana sığınıp vurduğu bir serbest atış, korner, penaltıda; top sesi, file sesi, direk sesi, Hami Mandıralı'ya selam olsun abanma sesi içinize işler.Futbolcu değil Hollanda yapımı HD player adeta.

Son not ise City ve Adebayor'a.. Lig kupasında Manchester City- Arsenal eşleşti.. City'nin olaylı şekilde kazandığı Adebayor'un içinde Van Persie'ye tekme atmakta yer alan eylemleri nedeniyle ceza aldığı maçın rövanşı...Wenger genelde yedeklerle çıkar bu maçlara bilen bilir. Van Persie'nin hocasından tek isteği ise sahada olmak...Bunun adına Doğuş'un dediği gibi yürek değil intikam derler....

0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP