Related Posts with Thumbnails

This is Anfield

21 Ekim 2009 Çarşamba

Liverpool son günlerde dünya spor basınının en sık başvurduğu haber kaynağı olmuş durumda. 1986/87 sezonunda arka arkaya kaybettikleri 4 maçlık kötü rekorları 2009 yılında tekerrür etmiş durumda. Anfield'te Şampiyonlar ligi karşılaşmasında son dakika Cesar Delgado golüyle gelen mağlubiyet ile 1986/87 yılının rekorunu egale etmiş durumdalar. Gerrard ve Torres'in sakatlığı, arka arkaya gelen mağlubiyetler, plaj topu hikayesi derken Pazar günü son şampiyon Manchester United karşısına çalkantılı bir gündem ile çıkacak Liverpool. Eleştirilerin odak noktasında Rafa Benitez'i görüyoruz. 2004 yılında geldiği Liverpool'da bugüne kadar Şampiyonlar ligi kupası, Süper Kupa, UEFA kupası, FA cup gibi başarılara imza atan İspanyol teknik adama 2009/2010 sezonundaki vasat performans nedeniyle Liverpool'luların da güveni azalıyor. İngiltere'de Rafa'nın en büyük destekçileri bile artık onun Anfield'teki süresinin dolduğu görüşünde birleşmiş durumda.

2004 yılından bu yana 229 milyon sterlin transfer harcaması yaptı Benitez. Josemi ile başlayan Alberto Aquilani ile sona eren transfer yelpazesinde şüphesiz en verimli isim Fernando Torres. 2004-2009 yılları arasında 76 oyuncunun maliyeti 229 milyon sterlin. Bir çok otorite pazar günü Anfield'te Manchester United karşısında alınacak olası bir mağlubiyetin Benitez'in ipini çekmeye yeteceği görüşünde.

Premier ligi göz ucuyla bile takip eden her sporseverin rahatlıkla tespit edebileceği bazı aksaklıklar var Liverpool takımında. Savunma ve hücum aksiyonlarındaki bu eksiklikler 2-3 nokta transfer ile giderilecek türden. Ancak Rafa Benitez geçen yıl 2 mağlubiyet almasına rağmen alınan beraberliklerin onları zirveden uzaklaştırdığını göz ardı ederek 18 milyon sterline sağ bek aldı. Savunmadaki aksaklıklar Torres olmayınca çekilen gol oruçlarına çare aranmak yerine sağ bek transferinden sonra 20 milyon sterline bir orta saha oyuncusu transfer edildi. Benitez kontrolü bu noktada kaybetmişe benziyor. İşler kötüye gidince hep kötü istatistikler verilir ancak Benitez'in Liverpool'a kazandırımlarını göz ardı etmemek lazım. Tüm bunlara rağmen Anfield Road tribünlerinde ''This is Anfield and your time is up'' yazan bir pankart görürseniz, Benitez'in kop tribünlerini arkasına alıp Anfield'e vedasına şaşırmayınız.

1 yorum:

Erdela dedi ki...

Tam aksine, Benitez alınan beraberlikler nedeniyle sağ bek aldı. Alınan sağ bek Glen Johnson çok iyi hücum ediyor, geçen sene oynayan Arbeloa sadece defans yapıyordu. Stoke gibi kapanan takımlara karşı geriden destek gelmesi amacıyla yapılmış bir transfer.

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP