Related Posts with Thumbnails

Premier ligde bu hafta

6 Ekim 2009 Salı

Haftanın en önemli maçı Chelsea-Liverpool maçıydı ve blogda maç yazısında tahmin ettiğimiz gibi geçti maç. Chelsea kontrollü oyunu güçlü ortasahası ile sonuca gitti. Chelsea büyük maçları büyük oynuyor bu Abramovich sıçramasından sonra hep böyleydi. Stamford Bridge'de uzun yıllar süren yenilmezlik rekorlarından, gol sayısı gibi bir çok rekora imza atan bir ekip. Takım sürekli transfer yapıyor gibi gözüksede iskelet hep aynı kaldı. İngiltere'de hatta avrupa futbolunda Lampard gibi güçlü ve bitirici iki yönlü bir ortasaha, Terry gibi kayadan sert ve hırslı bir defans, Drogba gibi sağlam ve golcü bir forvet çok fazla yok ve bu yıldızlar bu takımda birleşmiş durumda üstelik takıma tatlı üstüne atılan hindistan cevizi tadında Essien, Anelka, Cole, Malouda , Ballack, Deco gibi isimlerde mevcut. İşte bu sene premier ligin favorisi gözüken bu kadro istediğini istediği şekilde aldı ve Anelka, Malouda ikilisi ile sonuca giderek, geçen yıl uzun süren yenilgisizlik rekorunu bitiren Liverpool'u 2-0 mağlup etti.

Old Trafford'da Sunderland bombası vardı ancak talihsizce bir hata yapan Anton Ferdinand abisini ve 70.000'e yakın Manchester taraftarını havalara uçurdu. Elinden gelen tüm şok silahlarını uygulasada Sunderland ancak tarihi bir Old Trafford zaferini 1 dakika ile kaçırdı.Berbatov Sunderland defans oyuncularına korku dolu anlar yaşatırken United kendi evinde hiç beklemediği şekilde 2 puan bıraktı.

Blackburn'u Emirates'te 6-2 ile geçen Arsenal'de kilit adam Vermaelen'di Ajaxta yıllarca oynayıp attığı gol sayısını burda bir kaç maçta egale etme uğraşında kendisi. Eğer onun sırrı çözülürse premier ligin sırrıda çözülür. Arsenal aslında her zaman keyifli oynar ancak bunu çoğu kez skora dökemezdi döktüğü zamanda bu tip skorlar ortaya çıkıyor, tabi yine de Wenger herşey para değil diye kendisini teselli etmemeli eğer arka arkaya Van Persie ve Eduardo sakatlanırsa gencecik bir Danimarkalıdan bir Henry çıkarmak mucizeninde ötesinde olur.City, Bellamy ile Tottenham ise hırvatlar ile 1 puanı kurtaran taraflardı.

Premier ligde 8.hafta sonunda sıralama aşağıdaki gibi şekillendi.

1 Chelsea
2 Manchester Utd.
3 Tottenham
4 Manchester City
5 Arsenal

0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP