Related Posts with Thumbnails

Ligde kral Fenerbahçe

5 Ekim 2009 Pazartesi


Süper ligde 8 hafta geride kaldı. Fenerbahçe tahminlerin ötesinde bir performansla 8'de 8 yaparak ülkenin 3/2 sinin göremediği bilmediği tahmin bile edemeyeceği şekilde liderliğe kuruldu. Galatasaray'ın kayıpları Fenerbahçe'nin yoluna devam etmesiyle puan farkı 8.haftada 5'e çıktı. Fenerbahçe'de bu başarının arkasında kuşkusuz tek şey var oda özgüven. Daum takıma transfer anlamında müthiş isimler kazandırmadı, üstelik geçen yılın en tartışılan isimleri Güiza, Selçuk, Uğur gibi oyuncularla yola devam etti. Aldığı oyuncular ise yeteneklerinden önce çok iyi takım oyuncuları ve bu takım içi ahengi dengede tuttu. Yine de bazen Alman değilde Arnavut gibi inatçılık yapan Daum taraftarın ve Türk futbolunun en güvendiği isimlerden Özer Hurmacı'yı formaya hasret bıraktı. Sahada boş boş gezen Dos Santos ve Kazım'a çoğu kez göz yumdu. Çok iyi form tutturduğu sırada Bilica ve Carlos'u yedek bıraktı. Semih Şentürk'ü kulübede unuttu. Anlaşılan bazı oyuncuları gittiği dönemdeki performansında sanıyor Daum.Bunların başında Deniz, Volkan,Semih gibi oyuncular geliyor. Herşeye rağmen ligin yenilgisiz ve tempolu futbol oynayan takımlarından Gençlerbirliği'ne karşı oynanan oyun Fenerbahçe'nin kendi kırdığı rekoru yine kendisinin kırmasını sağladı.Fenerbahçe taraftarı Daum'un oyunculara vermek istediği özgüveni almış olacak ki pankartı hazırlayıp gelmişler maça.

Geçen yıl bu zamanlarda 4 galibiyet, 4 mağlubiyet alan Fenerbahçe 16 gol atıp 13 gol yiyerek 9.sırada bulunuyordu. Daum'lu Fener 8 maçta 8 galibiyeti 17 gol atarak kazanmış, ancak 3 gol yiyerek ligin en az gol yiyen takımı olmuş.

Fenerbahçe'nin performansı hiç bir avrupa ligi takımında gözükmemekle birlikte 8 maçta 8 galibiyet alıp 17 gol atan takımın golcüsü Güiza ise avrupanın en formssuz ve kısır golcüsü durumunda. Fenerbahçe ligin 8 haftasını domine etmesine rağmen son maçtaki istek 8 haftanın 8'inde de göze çarpmadı.

0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP