Related Posts with Thumbnails

Bari sen yapma Rijkaard

28 Ekim 2009 Çarşamba

Fenerbahçe-Galatasaray derbisi biter tartışmaları günler sürer bu artık bir klasik haline geldi. Ancak maç yazısında belirttiğimiz maç sonu konuşmalarının üstünden sadece 3 gün geçti Frank Rijkaard yine derbiyi konuştu ama biraz farklıydı bu konuşması. Suçlular yakalanır ifadeleri alınır, sonra mahkemeye çıkartılırlar ve ifade değiştirirler. Rijkaard'da ifade değiştirdi. GSTV'ye açıklamalar yapmış ''Yaşananlar utanç verici. Provokasyonu iyi yapıyorlar. Bizim ise sadece akıllı olmamız gerekiyordu. Yaşanan tüm olaylar Fenerbahçe'nin stratejisinin bir parçasıydı. Çünkü bizim iyi bir takım olduğumuzu biliyorlardı. Ama ne yazık ki onların oyununa geldik"Kadıköy'de futbolu kirleten görüntülerin yaşandığını söyleyen Rijkaard, stattaki atmosferin çok gergin olduğunu ve futbolcular için sakin kalmanın zor olduğunu vurgulamış ve son olarakta asıl bombayı patlatmış '' ilk gol ofsayt, Alex kendini attı'' diyen Hollandalı hocaya ne oldu da 3 günde ifade değiştirdi? Hangi hakim yada savcılar ile konuştuda böyle bir futbol adamı 3 gün önce taktik hatalarından bahsederken birden ofsayt, penaltı diye sokaktaki insanların kısır tartışmasına girdi? Ne değişti de Rijkaard dışarıdan konuşmak kolay teknik direktör olmak istiyorsan kursa git diye gazeteci azarlarken böyle teknik taktik ile ilgisi olmayan bir ifade değişikliğine gitti? Ne farkı kaldı kursa gitmeden de penaltıda Alex kendini attı, gol ofsayttı, hakem hakkımızı yedi diyen ve teknik bilgisi futbol geçmişi Rijkaard'a göre yerlerde sürünen insanlardan?

Cevaplar çok açık avukatları aracılığıyla ifadesi değiştirilen mahkum halka sempatik gösterilir ''sucuk ekmek yiyeyim öleyim'' bile der ve duygusal halkımızda bunu yutar işlenen suçlar, yapılan hatalar unutulur gider, yazıktır günahtır sucuk ekmek bile yiyememiştir. Rijkaard'da avukatları aracılığıyla ifadesi değiştirilmiş ve Galatasaray taraftarına sempatik hale getirilmiştir.Peki neden böyle birşeye gerek duyulsun amaç nedir ki? Amaç ne mi ???

1 yorum:

Mr.Y dedi ki...

Anlamiyacak ne var ki? Adam maci banttan izlemis, ilk golun ofsayt oldugunu görmus, Alexinde kendini attigini görmus. Gördugunu söylemis, yalan söylememis, iftira atmamis.

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP