Related Posts with Thumbnails

Adam gibi adam Fatih Tekke

9 Ekim 2009 Cuma

Önce konuştu şöyle dedi : "Milli Takım'a alınma çağrılma kriteri nedir? Form durumu mu, yetenek mi, oynadığın takım mı? Bunu birisi bana açıklasın"... Fakat o kadar insan ki o kadar Türk ve o kadar adam ki sonra incindi ben milli takıma zarar vermek için söylemedim dedi. Ben işler kötü giderken paye almaya çalışan durumdan faydalanmaya çalışan biri değilim dedi.Hani Ayhan salı günü açıklama yapmıştı da perşembe günü milli takıma seçilmişti ya ! onu söylemiyor Tekke. Sadece soruyor milli takıma alınma kriteri nedir? avrupada oynayıp bütün sene gol atamamak mı? Kendi takımında forma yüzü görmeyip milli takımda banko oynamak mı? üç büyüklerde oynamak mı? uefa kupasını kazanmak mı?

Fatih Tekke Türkiye'den ayrıldığında ligde onun tipinde sadece bir golcü vardı Semih Şentürk. Bu oyuncuların ortak özellikleri teknik 0lmaları, futbolu bilerek oynamaları ve adam gibi olmaları fakat milli formayı giymenin bir başka kriteri var herhalde bilinmeyen bir kriteri. O takımın başındaki hocanın dışında 70 milyonun bilmediği bir kriter.

Halen en kaliteli Türk golcüdür Fatih Tekke. Oynadığı takımları kariyerini bir yana bırakalım bu adam gerçek bir golcüdür. Gol atmayı bilir, oyunu okur, gol atar, asist yapar, ama milli takımın bilinmeyen gizemli bir kriteri vardır fakat bu adamında kariyerinde 166 gol vardır.

2 yorum:

leventvolkan dedi ki...

o kadar turk ıfadesı gıbı sovenıst yaklasımı bı kenara koyarsak katılmamak elde degıl,mebuslar 550 tane terım 1 tane dedırtenler utansın

azadbeg dedi ki...

sorun "biat" kültürümüzde.
f.terim iyi bir TD'dir ama ona futbolcular değil hep "fedailer" lazım olmuştur.
feda edilecek adamda kalite aranmaz.

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP