Related Posts with Thumbnails

Yeni Eto'o

5 Eylül 2009 Cumartesi

Bir dondurma satıcısıyken Real Madrid'e geldi Samuel Eto'o. Muhtemelen onun için bir rüya gibiydi o zamanlar ancak Real Madrid'te yıldız değilsen yıldızının parlamasına pek müsade edilmez. İşte tam o dönemlerde geldi Eto'o o dönemlerin en acımasız döneminde kiralık verildi takımda tutulmadı. Kendini göstermek için fırsatı vardı hala La Liga içindeydi ve Mallorca iyi bir fırsat olabilirdi onun için. Bugünlerde la liga tarihindeki 1000.golünü arayan Mallorca'nın 500.golünü atan isimdi Eto'o gücü atletik yapısı ile ön plana çıkıyordu. Ne yaptıysa Real Madrid'e dönemedi muhtemelen ''keser döner sap döner, gün gelir hesap döner'' atasözünü düstur edindi kendine. Ertem Şener'e göre hayatını Real Madrid'i yıkmaya adadı.

Geçen yıl Barcelona Kanuni Sultan Süleyman dönemi gibi bir yıl yaşadı. Real Madrid ise karanlık çağı yaşıyordu işte o karanlıkta parlayan bir isim vardı, ismiyle dünyaya 1-0 önde başlamış birisi; Klaas Jan Huntelaar... Van Nistelrooy'un sakatlığından dolayı devre arasında alındı, ancak forma giydiği 6 ay onun için çok kötü geçmişti. Üç teknik direktör gördü bu sürede 11'de başladığı maçlarda gol attı, sonradan girdiği maçlarda etkiliydi sınırlı sayıda bulduğu forma şansını iyi değerlendirdiği söylenebilir 8 gol ile Real Madrid kariyerini bitirdi Klaas Jan Huntelaar.

Artık bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış Milan'a transfer oldu. İlk gözdağını eski takımı Real Madrid'e verdi "Real Madrid'e karşı oynamak için sabırsızlanıyorum.Onlara karşı en iyi performansımı sergileyeceğim. Buna herkes emin olabilir."

Huntelaar'da hayatını Real Madrid'i yıkmaya adar mı Eto'o gibi bilinmez ama bunu yapması için fırsat var elinde Real ve Milan Şampiyonlar liginde aynı grupta. Bakalım Yeni Eto'o olabilecek mi Huntelaar.

Posted By Reis

0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP