Related Posts with Thumbnails

Rakipler rakip olabilir mi ?

8 Ağustos 2009 Cumartesi


Bu iddialı başlık açıkçası sadece Fenerbahçe ve Galatasaray açısından geçerli desek hata etmeyiz. Zira bu iki takım çektikleri kura ile adlarını neredeyse maçlar oynanmadan gruplara yazdırdılar, elbette futbolda kesin yoktur ama oynadıkları ön eleme maçları bunları gösterdi. Fenerbahçe yıllar önce Galatasarayın 4'lük simitler halinde yendiği FC Sion ile eşleşti. İsviçreliler yine Şükrü Saraçoğlunda aman Emre dikkat !!!


Galatasaray ise Tobol'u eledikten sonra karşısına Tobol'dan daha bir zayıf takım çıkmasının keyfini sürerken Estonya temsilcisinin playoffta rakip olması tatlı üstü kaymak oldu . Fotomaç'ın başlıkları bile hazır Levadia cim-bom yer seni tavada

Medyanın aksine Trabzonspor'un ise kolay bir kura çektiği düşünülmemeli. Ligue 1'i 4.sırada bitiren Toulouse'da Gignac ismi bile Trabzonspor için potansiyel bir tehlike. Fransız takımları tempolu ve yüksek kondisyonla mücadele ederler. Trabzonspor için kesinlikle çantada keklik bir kura değil.

Oynadığı en ciddi avrupa takımından 5 gol yiyerek herkesi şoka uğratan Sivasspor, son UEFA şampiyonu Shaktar'ı çekerek başına bela aldı adeta. Eğer Sivasspor Shaktar'ı elerse bütün avrupa onları konuşur.

Fenerbahçe - Galatasaray'ın tur şansları % 90 iken, Trabzonspor %65 Sivassporun şansı ise %35 şeklinde bir tahmin ortaya atabiliriz iddialıda olur ;)

Posted By Reis

0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP