Related Posts with Thumbnails

Kolo Toure sıkılmış!

9 Ağustos 2009 Pazar

Arsenal transfer döneminde istenen her oyuncusunu sattı. Futbol hayatının sonuna doğru meşhur olan ve hiç milli forma yüzü görmediği için İngiltere'nin kaleci sorununu çözer mi diye de düşünülen Almunia, Toure için ''takımın en iyi oyuncularından biriydi,tüm zamanlarda en iyi oyuncu olacağını düşünüyordum, onu City forması ile görmeyi çok garipsedim. Kolo Arsenal'de hergün aynı insanları görmekten aynı şeylerden sıkılmıştı''demiş.

Aslında garipsenecek durum Toure'nin sıkılıp gitmesi değil, canı sıkılan takımı bırakıp gidecek mi yani, artık forma aşkı, taraftarla olan özel ilişkiler, kulübe olan bağlılık tarihe mi gömülecek. Steven Gerrard futbol hayatı boyunca Liverpool'da forma giydi ve hiç Premier Lig şampiyonluğu yaşamadı, onun sıkılmaya hakkı yok mu? Yada Toure'yi adeta dünya futboluna sunan Arsene Wenger sıkılmadı mı acaba? Eğer durum Almunia'nın dediği gibiyse futbolun beşiğinde işler artık paraya bağlanmış demektir.

Oysa futbol forma aşkı için sevinen ağlayan futbolcular, özel taraftarı olan futbolcular, takım kaptanları gibi kavramlarla güzel. Para futbola yeni girmiş birşey değil ama futbolu öldürecek bir para olmamalı.İnsanların paranın gücünün erişemediği zevkleri de olmalı futbol gibi!! Steven Gerrard Liverpool'da, Totti Roma'da, Raul Real Madrid'te, Messi Barcelona'da güzel. Tıpkı Oğuz, Aykut, Rıdvan'ın Fenerbahçe'de, Tanju Çolak'ın Galatasaray'da Sergen'in Feyyaz'ın Beşiktaş'ta güzel olması gibi.

Posted By Reis

1 yorum:

Adsız dedi ki...

bergkamp olmak kolay değil adam arsenalin tarihine adını altın harflerle yazdırdı

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP