Related Posts with Thumbnails

Arsenal'den transfer atağı !

10 Ağustos 2009 Pazartesi

Transfer sezonunun sessiz takımlarından Arsenal, iki önemli oyuncusunu kaybetti karşılığında 40 milyon € aldı. Arsene Wenger her zaman iyi takım olmak için transfer yapmak zorunda değilsiniz der ancak, transfer yapmadan elindeki iyi oyuncuları salıvermekle de büyük takım olunamıyor. Transfer sezonunun sessiz takımı demek bile Arsenal için yetersiz kalır Vermaelen dışında transferleri yok. Bu durum artık genç oyuncu değil kupa görmek isteyen Arsenal taraftarlarını oldukça ümitsizliğe itmiş gibi gözüküyor.

Arsenal'in Salomon Kalou ile ilgileniyor olması heyecan verici olsada insanın kafasını karıştırmıyor değil. Feyenoord'un eski oyuncusu Bonaventure Kalou'nun kardeşi olan Salomon Kalou, Chelsea ile son 3 sezonda 20 gole imza attı. Takımın abisi Drogba ile milli takımda birlikte oynuyorlar Kalou 8 kez golle tanışmış milli forma ile. Tekniği hızı Arsenal için kesinlikle yeterli, aynı zamanda ileride gole dönük olarak her iki kanattada görev yapabiliyor. Arsenal Van Persie ve Eduardo gibi Kalou ile aynı tipte iki oyuncuya zaten sahip, görünen o ki Kalou Arsenal'in aradığı nokta forvet olmaktan biraz uzak ama yine de kadroda bulunan Van Persie ve Eduardo'dan bu konuda bir adım önde.

Uzun süre Chamakh ile ilgilenen Wenger anlaşılan Fransızlara alınmış, Chamakh'ın kontratının bitmesine 5 ay olmasına rağmen iyi bir ücret teklif ettiklerini ancak kabul edilmediğini ve oyuncuyla sözleşme yenilendiğini belirtmiş, tabii bu sözleşme yenilemesi muhtemelen bonservisi şişirmek amaçlı olduğundan Fransız hoca köpürmüş.

Arsene Wenger'e göre elindeki kadro premier ligde şampiyonluk mücadelesi vermek için yeterli, ancak görünen o ki premier ligde zirve mücadelesi Wenger'in beklentisinden daha zor.

0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP