Related Posts with Thumbnails

Yılın transfer bombası Ankaragücü'nden

2 Temmuz 2009 Perşembe

Ne Mehmet Topuz, Ne Nihat bu yılın transfer bombası Ankaragücü'nden geldi. İstanbul'un sarı-lacivertli takımının havalimanını taraftarların doldurduğu yıldız oyuncu transferlerine alışkınız fakat Ankaragücü 100.yılında tam anlamıyla bombayı patlattı. Sayısız devlet başkanlarını, diplomatları, cumhurbaşkanlarını konuk eden Esenboğa havalimanı böyle bir karşılamayı hiç görmedi ki Vassel'de ömrü boyunca böyle birşeyi ilk kez büyük ihtimallede son kez yaşadı.

13 Haziran 1980 Birmingham doğumlu Vassel'in kariyerinde 67 golü var. İngiltere'de milli takım seviyesine yükselip Gerrard,Beckham gibi yıldızlarla mücadele etmişliği hatta milli forma ile attığı 6 golden birini EURO 2004 elemelerinde Sunderland'de milli takımımıza atmışlığı var. Alt yapısından yetiştiği Aston Villa'da 7 sezon geçiren Vassel 2005 yılından bu yana Manchester City'de 103 maç 17 gol ile oynadı.

Performans olarak baktığımızda milli forma ile en son golünü 2005'te atmış ki o tarihten bu yana milli formayı giymemiş, geçtiğimiz yıl City'de 1 gol attığını düşünsek bile İngiltere'de hala Hull City, Stoke City ve Portsmouth gibi takımların onun gibi bir golcüye şiddetle ihtiyaçları var.

Bu seviyede bir oyuncunun Premier ligde kalmak yerine, Premier lige göre orta seviye bir ligin orta seviye bir takımına niye geldiğimi garip olan, yoksa 300 bin dolar seviyesinde oyuncularla ligde tutunmaya çalışan Ankaragücünün Cafer'lerden Bebbe'lerden direkt Premier ligde ünlü bir golcüye talip olması mı anlaşılmaz..Bu nasıl bir cesaret bilinmez. Bu transfer olmasa bile Vassel'e teklif yapılması düşünülmesi getirilmesi bile Ankaragücü yönetiminin büyük başarısı...

Bu arada dillenir mi bilinmez ama asıl bombanın Sol Campbell olduğu dedikodusu bile ikinci bir şok yaşamamıza yeter gibi.

Posted By Reis

0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP