Related Posts with Thumbnails

Tobol 1-1 Galatasaray

17 Temmuz 2009 Cuma

Galatasaray eski adıyla UEFA yeni adıyla Avrupa Ligi organizasyonu 2.ön eleme turu ilk maçında Kazak Tobol ile 1-1 berabere kaldı. Geçtiğimiz yıllarda bu kupada Tromso gibi Metalic gibi ekiplere mağlup olarak şok yaşatmıştı Galatasaray. Bugün beraberliği sağlamasa belki yine böyle bir durum gündeme gelecekti. Çektiği kura o kategoride en iyi takımdı zira Tobol'un bir intertoto kupası mevcut ve o kuraya katılan takımlar içinde Galatasaray'ın çekeceği en zor kuraydı.

Maça gelince Galatasaray'ın hızlı ve ayağa paslarla kondisyonlu bir takıma karşı ağır defansıyla işinin çok zor olacağını söylemek ilk tespit olacaktır. Henüz 2.dakikada 1-0 geriye düştüler. Sabri gol sırasında bir Nurhan Damcıoğlu hareketi denedi ama rakip korkmadı ve gol geldi. Rakip hızlı ve etkili ataklar geliştirdiğinde ayağa pas yaptığında Galatasaray çok zorlandı.

Servet golden sonra forvete geçerek kariyerinde yeni sayfa açtı. Gökhan Zan geriden oyun kurmada ilk resmi maç olduğunu düşünürsek başarılıydı. Mustafa Sarp gereksiz bir sertlik ve gerginlik içindeydi. Arda tutuktu. Baros kaldığı yerden devam ediyor. Genç Alpaslan'ın gördüğü kart o yaşta bir futbolcu için geri dönüşü olmayan fatal error olabilir.

Sonuç olarak Galatasaray yenilseydi bile İstanbulda en az 2-3 farkla kazanıp turu geçecekti. Beraberlik ekstra bir motivasyon olacaktır İstanbul'daki maçta.

Posted By Reis

0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP