Related Posts with Thumbnails

Telefonla transfer görüşmesi avrupa'ya sıçradı

12 Temmuz 2009 Pazar

Türk spor basınından alışık olduğumuz telefon görüşme haberleri avrupaya sıçramış anlaşılan. Gazetelerimizde görmeye alışık olduğumuz; Robinho, Aziz Yıldırım'ı aradı tarzı haberlerden biri İspanya'da yayımlandı. Habere göre Xabi Alonso, Rafal Benitez'i arayıp Real Madrid'e gitmek için izin istemiş. Bu tip haberlerde merak edilen tek konu ise bu telefonu Benitez mi Xabi mi söylemiş basına.

Haberin bu yönü bir yana, 25 Kasım 1981 doğumlu ve Real Sociedad ile tanıdığımız, 2004 yılında 10,5 milyon £ a transfer olduğu Liverpool ile kalbimizde taht kurmuş Xabi Alonso'nun Real Madrid transferi özellikle Real Madrid kanadından yapılan açıklamalara bakılırsa biraz karışık gibi.

Geçtiğimiz yıl Barry transferi nedeniyle satışı gündeme gelen Xabi'nin bu yıl kendi isteği ile Gezegenin takımını kurmayı amaçlayan Real'e gitme isteği doğal. Benitez çoğu kez Mascherano nedeniyle onu yedek bırakıyor ve bu durum Alonso'nun vatana dönüşünü tetikliyor olsa gerek. Tekniği, attığı pasları inanılmaz şutları kendi yarı sahasından attığı gollerle Liverpool'un unutulmayacak oyuncularından olan Xabi için Rafa Benitez 43 milyon £ isteyince transfer çıkmaza girmişti. Real Madrid transfer komitesinin gözü dönmüş üyeleri transfer piyasasını araştırdıklarını fakat Xabi gibi bir kariyeri bulmanın zor olduğunu söylemişler. Anlaşılan Benitez fiyatı kırdığında Santiago Barnebau'da yeni bir 30-40 binlik imza töreni olacak.

Posted By Reis

0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP