Related Posts with Thumbnails

Polat'tan Lincoln'e ayar

4 Temmuz 2009 Cumartesi

Türkiye'de her futbolsever attığı gollere, yaptığı mücadeleye değilde sahada yaptığı cambazlıklar yüzünden futbolcuları özellikle yabancıları ederinden fazla değerlendirir. Galatasaray'da Beşiktaş gibi düşündü anlaşılan ki Alex'in hegomanyasını kırmak adına bir adım attı ve 2007 yılında 4,5 milyon €'ya Lincoln'ü transfer etti.

Türk futbolunu bilmeyen Bundesliga'yı izlemeyen birisi Galatasaray'ın Ronaldinho ile anlaştığını düşünebilirdi. Öyle ki gelmeden yaptığı hareketlerden oluşan DVD'ler satışa sunulmuştu. Lincoln Bundesliga'da FC Kaiserslautern ile tanındı 53 maçta 12 gol attı, daha sonra 2004 yılında geldiği Schalke'de ise 3 sezonda 83 maça çıktı 20 gol attı. Yani Ronaldinho geliyor lansmanı ile alınan Lincoln 136 maçlık Bunesliga kariyerinde 32 gol atmıştı. Türkiye'de top tekniği yüksek herhangi bir oyuncunun dahi yapabileceği sağa bakıp sola pas atma hareketi ile Galatasaraylılar Lincoln'ü adeta göklere çıkardı.Oysa Lincoln ofansif mevkilerde oynayan herhangi bir brezilyalıdan daha fazla tekniğe sahip değildi. Hagi gibi bir değere sahip takım o 10 numarayı böyle nasıl değerlendirir bilinmez ama Lincoln'ün Almanya'daki performansının altında kalması bir yana oradaki disiplinsizlikleride devam etti. 42 maçta 13 gol ile mali yönden sıkıntı yaşayan Galatasaray'ın milyonlarca eurosunu aldı Lincoln.

Tatilden defalarca çağrılmasına rağmen dönmeyen Lincoln için eski başkanlardan Alp Yalman ''Adam değil'' dedi. Taraftarlar özellikle onu 42 maçta attığı 13 golle kral ilan edenler tepkili. Adnan Polat ise bu yılki transfer hamlelerinden sonra en önemli hamleyi yaptı Galatasaray adına '' Lincoln boşuna dönmesin'' dedi.

NOT: Galatasaray ile Fenerbahçe arasında geçen olaylı derbi sonrası son saniyede kopan kıyametten sonra, soyunma odasına umursamaz tavırları ve Fenerbahçe formasıyla girdiğinde zaten gergin haldeki takım arkadaşlarının hışmına uğramıştı. Hasan Şaş ile kavga ettiği rivayet edilir.

Posted By Reis

0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP