Related Posts with Thumbnails

Lucio İnter'de

17 Temmuz 2009 Cuma

1,88 boyunda dev bir defans Lucio. 31 yaşındaki tecrübeli oyuncu artık İnterli. İtalyan ve Alman kaynaklara göre 5-8 milyon € arasında bir rakam transfer maliyeti. Fenerbahçe teknik direktörü Daum tarafından Leverkusen'e getirilmişti. 92 maç oynadı Leverkusen'de 15 gol attı. Kaya gibi defans tanımına uyanlardandır Lucio, fakat top tekniği ile iri cüsseli defanslardan sivrilir.

Şampiyonlar liginde finale kadar yükseldi, finalde golde attı. Zidane'ın dünya futbol tarihinin en güzel gollerinden birini atması nedeniyle kupayı göremedi. Fransa'da sivrilen her oyuncuyu nasıl ki Lyon transfer ederse, Almanya'nın Lyon'u da Bayern Münih. 2004 yılında Bayern'e gelen Lucio 144 maça çıktı 7 de gol kaydetti. Bayern Münih'in son yıllardaki düşüşü geçen sene tabela olarak olmasada futbol olarak dibe vurdu ve yeni yapılanmada ikinci kaptan, sözleşme bitimine 1 yıl kalan Lucio İnter'e satıldı.

Fotomaç'a göre Kandilli'den Aziz Yıldırım ile ev bakan Lucio İnterin 7.stoperi oldu. Marco Materazzi, Chivu, Cordoba, Burdisso,Rivas, Samuel tam 6 adet stoperden içine sinen bir ikili oluşturamamış anlaşılan Mourinho Lucio iki kişinin oynadığı bölge için 7.aday. İnter'in genel transfer geleneği zaten 10 defans 10 forvet alıp defansları ortasaha veya sağ-sol bek, forvetleri ise kanat yapmak şeklinde... Zlatan'ın insanüstü çabası bu yıl ligi domine etmeye yetti. Bakalım Lucio'lu İnter, sezona iddialı hazırlanan Juve ve Milan gibi rakipleri önünde bu yılda mutlu sona ulaşabilecek mi?

Posted By Reis

0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP