Related Posts with Thumbnails

Diego Lugano ve Juan Figer el ele

24 Temmuz 2009 Cuma


Sezon bitti ligler başladı başlayacak ama Lugano'nun hangi takımda oynayacağı belli değil. Fenerbahçe ile anlaşamıyor nedeni ise para. Fenerbahçe taraftarı agresifliği nedeniyle hayran Lugano'ya. Kimisi parası ne olursa olsun kalmalı diyor, fakat ücret olayı küçük bir sorun değil gibi. Sözleşmesinin sezon başında yenilenmesi gerekiyordu fakat Fenerbahçe yönetimi dünyada bir ilke imza atarak sözleşmesi biten futbolcuyla sene sonuna kadar anlaşmıyor sezon öncesi 3 kuruş isteyen futbolcu sezon sonu takımın durumu sözleşme durumu performansı derken 5 kuruş istiyor. Lugano avrupanın sayılı defanslarından değil, markaj özelliği kuvvetli olmasına rağmen oyun kurmada zayıf ve tekniği düşük. Geçtiğimiz yıl göremediğimiz golleri sözleşmesinin biteceği bu yıl arka arkaya geldi. Takıma İspanya gol kralı ünvanı ile gelen Güiza ile yarıştı. Sene sonu çattı artık Lugano'nun yeni takımı belli olacaktı. Figer'in elinden tutup kapı kapı dolaşıyor avrupayı. Fenerbahçe'den yıllık 4 milyon € istiyor ve bu ücreti 4 yıllık anlaşma karşılığı peşin istiyor yani 16 milyon € Figer'in imza parası istediği söyleniyor Lugano'nun Figer komisyon alsın diye bir takıma danışıklı dövüş tarzı bir imza attığı söyleniyor tüm bu gelişmeler bir yana Lugano'ya avrupada görüşme halinde olduğu çoğu İtalyan takımları ortalama 1,5 ile 2 milyon € arası teklif ediyor.Bu bağlamda parası ne olursa olsun Lugano kalmalı görüşü zayıf kalıyor.

Şampiyonlar ligi finalinde oynayan iki takım, aynı zamanda kendi liglerinde şampiyon olan Barcelona ve Manchester United defanslarının aldıkları yıllık ücretlere baktığımızda;

Manchester United defans oyuncularının yıllık ücreti
Rio Ferdinand 6,25 milyon €

Nemanja Vidic 3,1 milyon €


Barcelona defans oyuncularının yıllık ücreti
Puyol 4,9 milyon €
Pique 2,2 milyon €

Bu tabloya baktığımızda kendi ücretini 4 milyon € olarak düşünen Lugano'nun Vidic ve Pique ikilisinden daha iyi olduğunu, Puyol'a yakın bir performansı olduğunu, Ferdinand'ın ise performans olarak %80'i olduğunu kim söyleyebilir. Aldıkları ücretin %40 hatta bazı ülkelerde %50'sini vergi olarak ödeyen avrupa oyuncuları ve aldıkları yılık maaşlar bir yanda, tek kuruş vergi vermeyen aldığı para tamamen kendisine kalan Lugano diğer yanda.

Gelinen noktada Fenerbahçe yönetiminin görüşü eğer; parası ne olursa olsun gelsin ise avrupada başarı yada Dünya kulübü olma söylemlerini bir kez daha masaya yatırması gerektiğinide bilmesi gerekmekte.

Posted By Reis

0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP