Related Posts with Thumbnails

Avrupada transfer günü

29 Temmuz 2009 Çarşamba


Bugün avrupa liglerinde transfer çalışmaları oldukça hareketliydi. Kolo Toure 15 milyon£ a Manchester City'ye imza attı. Arsene Wenger sürekli oyuncu kaybediyor.Toure son iki sezonda çok kritik maçlarda özellikle yaptırdığı penaltılarla Arsenal'in başını belaya sokmuştu fakat, sahanın kale hariç her yerinde oynayan ve yüreğiyle oynayan bir oyuncuydu. Kompany ve Dunne en önemli stoperleri olan City uslanmışa benziyor ve akıllı bir transfer hamlesi yaptılar. Kolo Toure 7 yıl forma giydiği Arsenal'de bu süre içinde 225 maça çıktı ve 9 gol kaydetti. 28 yaşındaki Fil dişi sahili oyuncusu olan Kolo Habib Touré artık Manchester City'de.

Günün diğer haberi ise Alvaro Arbeloa'nın 3,5 milyon£ a Real Madrid'e geçmesi oldu. Real Madrid'in altyapısında yetiştirip Deportivo'ya verdiği oyunculardan birisi olan Arbeloa, Rafa Benitez ile futbola adeta yeniden başladı sağ ve sol bek oynayabilen Arbeloa 2008 yılında bu yana İspanya milli takımında da yer buluyor. Arbeloa Liverpool'da 66 maça çıktı 2 gol attı. Overrated tanımı için biçilmiş kaftan. Sol bekinde Roberto Carlos'tan beri dengeyi tuturamayan Real Madrid'in bu boşluğu Arbeloa ile dolduramayacağı kesin olmakla birlikte geçen yıl yaşadığı sıkıntıları yaşamayacağıda açık.

Lyon bu yıl transferde farklı bir çizgi çiziyor Lisandro Lopez ile Benzema'nın boşluğunu doldurmayı planladılar forvete takviye olarak ise Saint-Étienne'li Bafétimbi "Bafé" Gomis'i transfer ettiler.Bonservis ücreti 13 milyon € olarak açıklandı. 23 yaşındaki Gomis Senegal asıllı bir fransız, Saint-Étienne'de 131 maçta 32 gol attı. Oyun stili ve tarzı bir zamanlar Ligue 1'de oynayan Chelsea'li Drogba'ya benzetiliyor.

Forvette bolluk yaşayan Tottenham, 2007 yılında 16.5 milyon£ a transfer ettiği ve bugüne kadar 60 maçta 18 gol ile oynayan Darren Bent'i Sunderland'e satmak üzere. Günün bombası ise geçtiğimiz sezon Tottenham - Liverpool arasında kimsenin tam olarak idrak edemediği bir transfer hareketi yaratan Robbie Keane'in Aston Villa'nın gündeminde olması.0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP