Related Posts with Thumbnails

Torres şampiyonluk istiyor !

15 Haziran 2009 Pazartesi

Geçtiğimiz ay Liverpool ile 2014 yılına kadar uzanan yeni bir sözleşme imzalayan Liverpool’un İspanyol boğası, şampiyonluk için Manchester United ile yarışmanın büyük sorumluluk olduğunu ancak kadrolarının kendisine güven verdiğini belirtti.

İspanyol golcü, “Yabancı oyuncuların yerli oyuncular kadar şampiyonluğu önemsemediğini söylüyorlar ancak taraftarların şampiyonluk için bize ihtiyacı olduğunu biliyoruz” diyerek kendisinin de şampiyon olmak istediğini ifade etti.

İngiltere'ye gittiği günden beri tek kişilik terör örgütü gibi çalışan Torres iki sezonda 50 gol atarak kariyerini ve Liverpool'u zirvelere taşımaya kararlı gözüküyor.

Her ne kadar yabancı olduğunu düşünse de Liverpool taraftarının öyle düşünmediği çok açık. Oyuncu A.Madrid'te kaptanlık yaptığı sırada, son günlerin moda tabiriyle doğuştan Liverpool'lu olduğunu ve Liverpool sevgisini pazubandında taşıdığını biliyoruz. Kop tribünlerine göre Torres onlar için bir hero ve asla yabancı değil.

Ancak Torres şampiyonluk istiyorsa kendisine çok daha dikkat etmesi gerektiğini de bilmeli. İlk yılında oynadığı tüm maçlarda 33 kez ağları havalandıran El Nino, sakatlıklardan kurtulamadığı ikinci sezonda ise 17 gol atabildi.Her ne kadar Atletico'daki son iki yılında 13 ve 15 golle sezonu kapattığını göz önünde tutunca geçtiğimiz sezon attığı 17 golün bile bu rakamın üstünde olması önemli bir nokta, fakat ilk yılında attığı 33 golü Rafael Benitez'de unutmamış olacak ki açık bir şekilde özlenen şampiyonluğa ulaşamamayı Torres'in sakatlığına bağladı.

Manchester United'ın Ronaldo'dan gelecek paranın yarısı ile Torres'i almak istediğini duysak ta, Torres'in Liverpool'dan ayrılması son derece güç gözüküyor.

Eğer El Nino eylemlerini arttırır ve ilk yılındaki gibi sağlıklı şekilde nükleer bombalarını Premier lige bırakırsa Liverpool'un Ronaldo gibi bir skor tabelasının olmadığı ligde 20 yıllık özleminin sona ermesi muhtemel gözüküyor.

Torres'in bu sene eylemlerinin şiddetini arttıracağını Konfederasyon kupasında ispanya'nın ilk maçında 10 dakika içinde hat-trick yapmasıyla anlamış bulunmaktayız.

Öte yandan geçtiğimiz yıl 2 yenilgi almasına rağmen şampiyon olamamayı başaran Liverpool'un bu sezon bu duruma dikkat etmesi gerektiğini ve Torres olmadan da gol atmayı öğrenmesi gerektiği açık.

Aksi taktirde şampiyonluk hasreti ile eylemlerini sürdüren El Nino'yu da gözünü kan bürümüş Real Madrid'in 2011 bombası olarak yeni bir transfer rekoru ile Anfield'ten koparabileceğini hiç bir Liverpool taraftarı istemez diye düşünüyoruz.

İlk golünü dostluk maçında İtalya'ya atan Madrid doğumlu futbolcunun, attığı 141 gole rağmen şampiyonluk hasretinin olması Liverpool için tehdit Real Madrid için fırsat olabilir.

Geçtiğimiz günlerde ''Gerard ile birlikte sürekli Güney Afrika'yı konuşuyoruz Dünya Kupası Finalinde Gerrard'lı İngiltere'ye karşı oynamak istiyorum'' diyen, Torres ile Gerrard'ı belki de bu yıl premier lig şampiyonluğunu kutlarken göreceğiz. Her iki oyuncunun Liverpool performansına bakınca bunun gerçekleşmesi için başlama vuruşunu yapmaları yeterli.


Posted by Reis

0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP