Related Posts with Thumbnails

Nihat Kahveci yeniden Beşiktaş'ta

25 Haziran 2009 Perşembe

Kariyerini John Toshack'a borçlu desek Nihat için herhalde hata yapmayız. John Toshack, Nihat'ı 1997 yılında A takıma aldı. Nihat bir Bursaspor maçı ile A takıma adım attı. Beşiktaş'ta A takımda oynadığı yıllarda formasının hakkını sonuna kadar veren Nihat 2002 yılında ayrıldığında ardında 144 maç 65 gol bırakıyordu.

John Toshack Nihat'ı önce Türkiye'ye tanıttı sıra Avrupadaydı. Nihat Kahveci 2002-2003 sezonunda Real Sociedad ile La Liga'ya merhaba dedi. 3 sezonda 133 maç 58 gol ile İspanya'da ve dünyada Nihat Kahveci olarak tanındı. Özellikle ilk gittiği yıllarda Ronaldo ile gol krallığında yarışması ve Sociedad'ın o yılki inanılmaz kadrosunun sona doğru aldığı mağlubiyetle şampiyonluğu kaybetmesi üstün efor sarfeden Nihat'ı ön plana çıkardı. Villarreal'e 2006-2007'de Bosman kuralı ile geldi. Bir dizi sakatlık ve şanssızlık yaşasa da İspanya'da tam bir profesyonel olmuştur Nihat. EURO 2008'de attığı gollerle de bizi sokağa dökmüştür. 4,2 milyon € ya 29 yaşında yetiştiği takıma geri dönmüştür.

Beşiktaş taraftarı gelenekçi olduğundan Nihat'ı çok büyük bir mutlulukla karşılasada bazı taraftarların Nihat'ın sakatlıklarından endişe ettiği de bir gerçek. Sonuç itibariyle en azından Nihat'ın dünya üzerinde bir çok seveninin gözü Türkiye ve Beşiktaş'ta olacaktır. Yabancı sınırlaması olan bir ligde Nihat gibi bir tecrübe üst düzey performans ile oynar. Holosko ile pozisyon sorunu mu yaşar? sakatlık sorunu mu? yoksa bir çok estetik gol mü atar hepsi 2009-2010 sezonunda.

Posted By Reis

0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP