Related Posts with Thumbnails

Marko Marin

27 Haziran 2009 Cumartesi


Marko Marin'in tuhaf hikayesi
:

Marko Marin, bir çok genç yıldız gibi Bosna Hersek'in %60'ının Sırp olduğu Gradiška bölgesinde (eski yugoslavya) 13 Mart 1989'da dünyaya geldi. Ailesi sırp olan Marin, futbola SG 01 Hoechst takımında başladı ve kısa sürede Eintracht Frankfurt'un dikkatini çekti. Gençlik kariyeri Eintracht Frankfurt ve Borussia Mönchengladbach takımlarında geçti 2006 yılında Borussia Mönchengladbach futbol akedemisinden 3 yıllık teklif aldı ve 9 Ağustos 2008 yılında ilk maçında Borussia Mönchengladbach' ın DFB cup'ta VfB Fichte Bielefeld takımını 8-1 yendiği maçta 3 gol attı.


Bosna doğumlu bir Sırp olmasına rağmen Sırbistan - Almanya arasında karar verme aşamasında kariyer dedi ve Alman U-21'ini seçti. Bosna doğumlu Sırp oyuncu Marin bir Alman'dır. Hikayesi Benjamin Button kadar tuhaf olan bu genç Borussia Mönchengladbach formasıyla 68 maça çıktı 8 gol attı.


1,70 boyu 64 kilosuyla Almanya'nın en süratli kanat oyuncularından olan Marin driblingleri, pasları, C.Ronaldo'dan sıkça izlediğimiz ''trickery'' durumları ile Bundesliga'da herkes tarafından hayranlıkla izlenen bir wonderkid. Pırpır futbolcu tanımına tam uyanlardan Marin, Almanya'da Lucio ve Bordon gibi dev defansların hızı ve tekniği ile korkulu rüyası olmuştur. Ribery 70 milyon € ise Matchbox lakaplı Marin en az 35 milyon € eder diyebiliriz. EURO 2008'de Löw 26 kişilik kadroda yer verdi ama şans veremedi. İlk şansını 27 Mayıs 2008 yılında 2-2 biten Beyaz Rusya maçında Bastian Schweinsteiger'in yerine oyuna girerek yakaladı.


Werder Bremen tarafından 9 milyon € ya transfer edilen Marin geçen yıl Bundesligada adından çok söz ettirdi ve büyük bir takıma gideceğine kesin gözüyle bakılıyordu. Werder Bremen Marin ve Mesut Özil'li bir hücüm hattı kurarak Diego'nun boşluğunu doldurmayı planlıyor ve Marin'e sahip olduğu için çok şanslı olduğu kesin.


Marin şu Arsenal ve Manchester United gibi oyununu kanatlardan geliştiren takımlarda süper star olur ve bu performansını sürdürdüğü sürece Wenger ve Ferguson'un ilgisini çekmesi gecikmeyecek gibi gözüküyor. Yetenekleri ile izleyenleri kendine çeken izleyene bir daha izleten bir yetenek.

Bu yıl gözünüz Marko Marin'in üstünde olsun.


Posted By Reis

0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP