Related Posts with Thumbnails

Manchester United pusuda

17 Haziran 2009 Çarşamba

Son iki sezonun Premier Lig şampiyonu Manchester United, Şampiyonlar Ligi finalini kaybettikten sonra C.Ronaldo'yu da kaybedince taraftarlarını fazlasıyla üzdü. United hem üstüste ikinci kez Şampiyonlar Ligi Kupasını kazanan ilk takım olma şansını, hem de hücum hattında Ronaldo gibi bir skor tabelasını kaybedince anlaşılan pusuya geçmiş.

Alex Ferguson bu krizden çıkacak gibi . Sir gözüne Samuel Eto'o yu kestirmiş durumda. Manchester City'nin de Eto'o ile ilgilendiğini düşünürsek bu transferi çok büyük bir istekle yapacağı belli.

Son iki sezondur Barcelona'da sorunlar yaşayan Eto'o yu Guardiola'nın istemediği açık ve Eto'o FIFA'nın yeni kuralına göre 10 milyon euro ya istediği takıma gidebilir. Barcelona onu İbrahimoviç transferinde yem olarak kullanmayı bile başaramadı. Hücum hattında sezonu 34 golle kapatan Samuel Eto'o lu bir Manchester United ve Premier Lig daha hızlı ve daha güçlü geçecektir. İspanya'da çoğu kapalı savunmalar karşısında 34 gol atan Eto'o Premier Ligde bir çok gol rekorunu kırmaya aday.

Manchester United taraftarları Eto'o transferi gerçekleşirse Ronaldo'nun gidişine üzülmeyecekler gibi.

Manchester United ayrıca gelecek yıl Championship'te mücadele edecek Wigan'ın ele avuca sığmaz kanat oyuncusu Antonio Valencia için de 17 milyon euro'yu gözden çıkarmış durumda. Sezon içinde bu transfer gündeme geldiğinde Real Madrid'te Valencia ile ilgileniyordu, United bu transferde yalnız kalmışa benziyor. Ayrıca Şampiyonlar Ligi finalinde neredeyse herkesi kanatta oynatan Alex Ferguson Valencia'ya 17 milyon euro'yu veriyorsa; ''Ronaldo'nun alternatifi benim'' diyen Nani'ye pek güvenmiyor olsa gerek.


Posted by Reis

0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP