Related Posts with Thumbnails

Glen Johnson Liverpool'lu olmak üzere

16 Haziran 2009 Salı

İngiliz basınına göre Glen Johnson 22 milyon euro gibi bir bedelle Liverpool'da.Bu transferde ilginç olan ise Johnson'u Liverpool dışında isteyen diğer iki takım. Bunlardan birisi İngiltere'de ve dünyada adını ünlü futbolculara yapılan tekliflerle duyurmaya çalışan City diğeri ise Johnson'un 2003-2007 yılları arasında formasını giydiği Chelsea. Abramovich gönderdiği oyuncuya 22 milyon euro verir mi bilinmez ama Benitez'in Dossena'yı isteyen Juventus'a 7 milyon euro demesine bakarsak kaynak yaratmak istediğini düşünebiliriz.

Chelsea'de iki premier lig şampiyonluğu yaşayan Johnson, Lampard ve Joe Cole gibi yıldızları dünya piyasasına sunan ünlü West Ham altyapısında yetişmiş bir oyuncu.İlk A milli olma şansına sahip olduğu 18 Kasım 2003'teki Danimarka karşılaşmasında bitime 16 dakika kala girdiği Gary Neville'ın tahtına aday gösterilir tüm İngiltere'de.

Sağbek mevkisinde görev yapan oyuncu doğal olarak golcü kimliğe sahip değil ancak, İngiltere Premier Liginin havasından mı suyundan mı bilinmez Portsmouth formasıyla 2008-2009 sezonunda Hull City'e attığı gol sezonun golü seçilmiştir.

Posted by Reis

0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP